:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Zawód: asystentka stomatologiczna

Edukacja, Zawód asystentka stomatologiczna - zdjęcie, fotografia

Asystentka stomatologiczna należy do zawodów cieszących się dużym zainteresowaniem i popularnością. To osoba, która ściśle współpracuje ze stomatologiem; jej zadaniem jest zmniejszenie stresu u pacjenta, które jest wywołane leczeniem zębów i różnymi zabiegami. Pracę może znaleźć w każdym gabinecie stomatologicznym, a ofert pracy jest mnóstwo. Wystarczy wejść na portale oferujące pracę, np. Pracuj.pl. Jakie kwalifikacje powinna mieć osoba na takim stanowisku? Ile zarabia i czym się zajmuje – tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.


Asystentka stomatologiczna – czym się zajmuje?
Jej zadaniem jest wspomaganie pracy dentystów. Oprócz tego prowadzi dokumentację gabinetu, np. listę niezbędnych leków, pacjentów umówionych na konkretny dzień. Ponadto, zajmuje się przygotowaniem miejsca pracy stomatologa, potrzebnych narzędzi. Do zadań asystentki często należy także umawianie pacjentów i ustalanie terminów kolejnych wizyt.


Ile wynoszą zarobki w tym zawodzie?
Przyjmuje się, że średnia pensja wynosi 1 800 zł netto. Najwięcej zarabia się w województwie mazowieckim. Tam, miesięczne wynagrodzenie wynosi ok. 2 400 zł netto. Na drugim miejscu lokuje się województwo kujawsko – pomorskie – ok. 2 150 zł netto, a na miejscu trzecim – opolskie ze średnią pensją 2 100 zł. Najwięcej zarabiają asystentki stomatologiczne z Lublina, bo aż ok. 2 700 zł netto, stolicy – 2 500 oraz Wrocławia –  2 300 zł.


Jakimi cechami powinna odznaczać się idealna asystentka stomatologiczna?
Na pewno powinna dbać o czystość i porządek gabinetu. Pożądana jest również umiejętność dobrej organizacji pracy, nie tylko swojej, ale także osób, które pracują w gabinecie. Ponadto, powinna odznaczać się wysoką kulturą osobistą, odpowiedzialnością oraz komunikatywnością. Swoje obowiązki powinna wykonywać z sumiennością, starannością i zaangażowaniem. Ze względu na pracę z pacjentami, pożądanymi cechami mogą być: cierpliwość, życzliwość i empatia. Do wykonywania tego zawodu niezbędne są odpowiednie kwalifikacje. Można je zdobyć głównie w szkole policealnej na rocznym kierunku.

Zawód: asystentka stomatologiczna komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl