:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Postity polskie

| Gdzie: Polska

29.11.2016 r. To mają być zapiski mieszczące się na żółtej samoprzylepnej karteczce. Czasem zapisane będą maczkiem. :)  Ile tekstu jest dziś w stanie przełknąć przeciętny Polak? I uczynić to ze zrozumieniem? Uwzględniam fakt, że większość z nas w ogóle nie czyta. 

1. Pamiętam komunę. Ledwo-ledwo, ale pamiętam. Przyglądam się bacznie temu, co się wyrabia wokół nas - na wyciągnięcie ręki i znacznie dalej. W Europie zbiera się wrzód wojny. Wojna tkwi w ludziach - ich myśleniu, języku, zachowaniu.     

2. Nie mam wątpliwości, że PIS i PO to dwie strony tego samego medalu.  To taki wyjątkowy "medal u szyi", który w Polsce zamienił się rolą z kamieniem. I dlatego teraz nastąpi trzecia siła, kompletnie niespodziewana. Spoza medalu. 

3. PO ze swoim nurtem urynkowienia państwa pchnęło w Polsce historię gadżetu. Dało wolność konsumencką, ale zapomniało o wolności obywatelskiej i rozumieniu tejże wolności.

4. PIS ze swoim nurtem narodowego-socjalizmu i parafialnego kaczyzmu burzy z nienawiści wszystko, co w Polsce zastało. Łatwo im to idzie, bo prowizorka wyłazi, jak siano z butów.  Patologia polskiego piekiełka ma w Polsce długą tradycję i ogromne negatywne konsekwencje.     

5. Bezczynność obywatelska PO zasiała ziarno PIS-owskiej dyktatury.  I ani świat, ani Europa, ani najbliżsi sąsiedzi nie mają z tym stanem nic wspólnego. To nasza domowa ręczna robótka. 

6. Nigdy nie byłem w sposób dojrzały świadkiem wojny państwa z własnym społeczeństwem. Dopiero teraz ją obserwuję. Widzę ją -  z ekranu, z monitora, z gazety, z internetu, z ulicy, z sejmu, senatu, urzędów itp.  

7. Porażająca jest refleksja, że Polacy Polakom mogą zgotować dyktaturę. Jedni drugim za cenę funkcjonowania państwa gotowi są udowadniać sens każdego nonsensu. Mogą rozebrać państwo, pokazując mechanizm rozbiorów rodem z XVIII wieku. Mamy więc stygmatyzowanie, getta, czystki, donosicielstwo, sprzedawczykostwo, polityczną korupcję i straszną głupotę. 

8. Synteza Polaka jest zawarta w pojęciu homo sapiens. Dlatego też każdy Polak jest po prostu ludzko-wszystkim.  Jest zdolny do wszystkiego dobra i do wszystkiego zła. Dokona każdego zwycięstwa i każdej zbrodni.

9. Dotychczas żadna partia przewalająca się nam przed oczami (jak reklama parabanku) nie zdefiniowała przyczyny, z powodu której połowa nas - obywateli nie poszła do wyborów parlamentarnych!

10. Tylko pycha, która kroczy przed upadkiem, mogła zrodzić pomysł - ku heretyckiej uciesze gawiedzi: a). wybudowania za społeczne miliony brzydkiej jak noc wyciskarki do cytryn w Wilanowie; b) intronizowała Jezusa z Nazaretu na króla Polski. I to wbrew Jego wyraźnej woli zapisanej w Biblii (J 18, 33 b-37).  /A-O/                               
  

Postity polskie komentarze opinie

  • Damian Nowacki 2017-08-12 11:11:47

    Mimo wszystko bardziej przeraża mnie obecny nurt narodowego socjalizmu.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl