:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Mamerki - Bunkry na Mazurach

Wprawdzie z Piaseczna na Mazury jest dość kawałek, ale nie jest to znowu tak daleko, żeby nie można się było tam wybrać. Niewiele osób wie, że na Mazurach znajduje się najlepiej zachowany kompleks bunkrów poniemieckich.

Mamerki - czyli leśna osada w okolicach Węgorzewa - W latach 1940-1944 zbudowano dla potrzeb 40 najwyższych generałów i feldmarszałków, 1500 oficerów i żołnierzy Wehrmachtu około 250 obiektów, w tym 30 schronów żelbetonowych, które niezniszczone zachowały się do naszych czasów.

Jeden z bunkrów  jest szczególnie wielki, wręcz gigantyczny. Jego ściany mają  grubość 7 metrów. Korytarze i wnętrza schronów są niezniszczone i dostępne dla turystów. Zachowały się zejścia do kanałów oraz podziemne tunele łączące z innymi bunkrami. Niemcy nie zdążyli wysadzić tych schronów. Powojnie bunkry te zostały opuszczone praktycznie bez walki.

Niestety nie uniknęły farb w spray podwórkowych pseudo artystów, ale i tak warto je zobaczyć. Moim zdaniem to bardzo ciekawe miejsce.

Mamerki - Bunkry na Mazurach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl