:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Izrael - kraj który warto odwiedzić

Ten kraj znany jest z niezwykłej historii oraz ważnych wydarzeń o religijnym charakterze. Pielgrzymki i wycieczki do Izraela cieszą się ogromną popularnością i umożliwiają zobaczenie tych miejsc, które przesądziły o dziejach świata. Ci, którzy chcą wędrować śladami wielkiej historii, obowiązkowo zaglądają na teren Jerozolimy – największego i najpopularniejszego wśród podróżnych izraelskiego miasta.

Jerozolima i jej atrakcje

Izraelska stolica reklamy nie wymaga. Jako miasto o wyjątkowym znaczeniu religijnym stała się celem pielgrzymek nie tylko chrześcijan, ale i wyznawców islamu oraz judaizmu. Tu z wielką historią można spotkać się niemal na każdym kroku, zaś spacer ulicami Starego Miasta dostarczyć może niezwykłych wrażeń. Otoczone murami jest najlepszym przykładem wielokulturowości Jerozolimy.
W Dzielnicy Chrześcijańskiej można ujrzeć jeden z najważniejszych zabytków sakralnych świata, jakim jest Bazylika Grobu Bożego. Tu kończy się Droga Krzyżowa, która prowadzi również przez sąsiednią dzielnicę – Dzielnicę Muzułmańską. Nieco mniej znaną, za to pełną wyjątkowych zabytków częścią miasta jest Dzielnica Ormiańska. Kusi ona zarówno Muzeum Ormiańskim, jak i Cytadelą Dawida. W urządzonej w jej wnętrzu placówce muzealnej można w ciekawy sposób zapoznać się z długą i wyjątkowo trudną historią miasta.

Podczas wycieczki do Jerozolimy nie można pominąć też Dzielnicy Żydowskiej – pełnej synagog oraz obiektów otoczonych wyjątkową czcią przez wyznawców judaizmu. To właśnie w tej części miasta znajduje się synagoga Raban, będąca najstarszą (i czynną do dnia dzisiejszego) synagogą świata. Tu również znajduje się jeden z symboli Jerozolimy – słynna Ściana Płaczu, będąca głównym celem pielgrzymek Żydów. Jako jedyna pamiątka po Świątyni Jerozolimskiej jest przez wyznawców judaizmu uważana za najświętsze miejsce, zaś umieszczenie w niej karteczki z własną modlitwą jest dla wielu gorliwych Żydów jedną z najważniejszych czynności w życiu.

Qumran – niezwykła miejscowość nad Morzem Martwym

Leżąca nad Morzem Martwym wioska Qumran nie bez powodu stała się kolejnym ważnym punktem w programie każdej wycieczki do Izraela. To biblijne „Miasto Soli” stało się znane dzięki znalezionym w pobliskich jaskiniach rękopisom, znanym jako „Zwoje znad Morza Martwego”. Te dokumenty zapisane po hebrajsku i aramejsku, są jednym z najważniejszych odkryć dokonanych w połowie XX stulecia. Wizyta w tym miejscu jest zatem szansą nie tylko na podziwianie wyjątkowych jaskiń i wybrzeża Morza Martwego, ale ujrzenia miejsca jednego z najważniejszych naukowych odkryć ostatnich lat.

Warto spostrzec: http://rzucijedz.pl/

Izrael - kraj który warto odwiedzić komentarze opinie

  • Sandra Przedzińska 2018-02-01 10:22:17

    W obecnej sytuacji i konfliktu odnośnie naszej ustawy o "Obozach" to tam mogą być do nas dość niechętnie nastawieni.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl