Wiadomości

 • X Międznarodowy Festiwal “Musica Classica”

  23 września 2018 r. o godz. 19.00 zapraszamy na pierwszy z koncertów festiwalowych do kościoła pw. św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu.Wystąpi dla Państwa Archikatedralny Chór Męski “Cantores Minores” pod dyrekcją Franciszka Kubickiego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Klasycznej “Con Fuoco”. Wstęp wolny!  


 • Kinowy wieczór z fantasy

  Wieczór kinowy z Guillermo Del ToroW piątek, 21 września o godz. 19 Konstanciński Dom Kultury przy ul. Mostowej 15 zaprasza na wieczór filmowy. Tym razem bohaterem seansu będzie Guillermo Del Toro, oskarowy, meksykański reżyser, który ma na swoim koncie wiele głośnych dzieł. Twórca, m.in. „Labiryntu Fauna”, „Hellboya” czy „Pacific Rim”. Niewątpliwie jeden z najciekawszych współczesnych filmowców. Porusza się w specyficznej stylistyce, często nawiązując do baśni, fantasy, poezji i grozy. Będzie można obejrzeć na dużym ekranie jego najnowsze, bajkowe dzieło, które święciło triumfy na ubiegłorocznych festiwalach filmowych. Informacja o tytule filmu w recepcji KDK, tel. 22 484 20 20 lub mailowo: biuro@konstancinskidomkultury.pl. Wstęp wolny.


 • Podrobione znaki towarowe

  Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży galanterię sportową z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 21 000 złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciła galanteria sportowa oraz biżuteria na jednym ze stoisk. Funkcjonariusze przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do jego pochodzenia. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim torby sportowe, saszetki oraz kolczyki ze znakami towarowymi znanych światowych marek. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że posiadają one zastrzeżone znaki towarowe. Zabezpieczony towar w postaci toreb sportowych i kolczyków o szacunkowej wartości 21 tysięcy złotych nie trafi do klientów, a jego właścicielowi przyjdzie ponieść odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy


 • Piknik rodzinny Pożegnanie lata - powitanie jesieni 2018/2019

  Zapraszamy serdecznie dużych i małych na imprezę połączoną z potańcówką wiejską, zatytułowaną : "Pożegnanie lata, powitanie jesieni i rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19" Piknik odbędzie się 29 września 2018 roku w godzinach 13:00-22:00, na terenie Politechniki przy ul. Ogrodowej 2 w Józefosławiu.


Co? Gdzie? Kiedy?

 • 22WRZ

  Tarczyńskie Dni Retro

  Godzina: 16:00 | Miejsce: Gminny Osrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17

więcej imprez

Ogłoszenia

Korki - mapa online


Aktualne natężenie ruchu w Piaseczno
szybko           wolno

Pogoda Piaseczno


8°C

  bezchmurnie

 • ciśnienie: 1015 hPa
 • wiatr: 2.1 m/s
 • wschód: 06:23:22
 • zachód: 18:32:08

pełna prognoza pogody

Baza Firm

pełna wersja portalu