:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C pochmurno z przejaśnieniami

Zbiórka Chorągwi Stołecznej w 50 rocznicę nadania im. Bohaterów Warszawy

W przeddzień wielkiego święta naszego Hufca ZHP Piaseczno – 60-o lecia istnienia – ponad 160 piaseczyńskich harcerek i harcerzy wzięło udział w obchodzonych przez Chorągiew Stołeczną uroczystościach upamiętniających nadanie jej, 50 – ą lat temu, imienia Bohaterów Warszawy. Obchody rozpoczęły się Mszą w Kościele Św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Stamtąd w defiladzie ponad 800 harcerzy z 17 Hufców wchodzących w skład Chorągwi Stołecznej, przemaszerowało do Parku na Agrykoli. Przy stadionie Legii odbył się uroczysty apel, w trakcie którego, hm. Paulina Gajownik przyjęła meldunek od komendantów wszystkich Hufców, przedstawiła historię powstania Chorągwi oraz odznaczyła zasłużonych dla Związku Harcerstwa Polskiego. Po części oficjalnej harcerze wzięli udział w atrakcjach przygotowanych przez sztab programowy, podzielonych na trzy strefy: jarmark hufców, Mikser Programowy oraz strefę familijną. W pierwszej strefie prezentowały się Hufce Chorągwi Stołecznej. Nasze stoisko wypełnione było zdjęciami przedstawiającymi najważniejsze wydarzenia z życia naszego Hufca, zaś harcerze zapraszali do wspólnej zabawy – m.in. chodzenie na szczudłach, jazda na monocyklu, przeciąganie liny, gra we własnoręcznie wykonane piłkarzyki czy też balonowego badmintona. Osoby lubiące tworzyć ręcznie małe arcydzieła mogły wykonać świeczniki i liljkę ze sznurka oraz dekorację z warzyw i owoców. Strefa nazwana Mikserem Programowym przygotowana została przez inspektoraty oraz kluby i drużyny specjalnościowe działające w Chorągwi Stołecznej takie jak: łucznictwo, spadochroniarstwo, strzelectwo, pożarnictwo, ratownictwo medyczne czy też łączność. W strefie familijnej najmłodsi mogli puszczać wielkie bańki, robić różnorodne masy plastyczne oraz bransoletki, malować i grać w drewnianego zbijaka.

Pod wieczór na scenie zaśpiewał Reprezentacyjny Chór Chorągwi Stołecznej a następnie pojawił się na niej wyczekiwany przez wszystkich zespół „Wszyscy byliśmy harcerzami”. Znane przeboje wykonane w rockowym brzmieniu porwały zgromadzoną publiczność nie tylko do wspólnego śpiewu ale też i do tańca.

Tak bogaty w przeżycia dzień zakończono kręgiem i obrzędową piosenką „Ogniska już dogasa blask”.

Nasz Hufiec bardzo wyraźnie zaznaczył swoją obecność na Zbiórce Chorągwi. Punkty przygotowane na Jarmarku Hufców cieszyły się bardzo dużą popularnością, do pomocy przy animowaniu zabaw dla zuchów zostali zaproszeni nasi harcerze z 53 DH NS „Po Horyzont” z Łbisk, na scenie zadebiutował nasz zespół „#Rozśpiewani”, zaś Harcerska Grupa Ratowniczo – Medyczna „Piaseczno” zaprezentowała pokaz akcji ratowniczej.

Już za miesiąc znów się wszyscy spotkamy aby wspólnie świętować naszą rocznicę – 60 lat Hufca Piaseczno.

phm. Dorota Cichocka - Zawada

Zbiórka Chorągwi Stołecznej w 50 rocznicę nadania im. Bohaterów Warszawy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl