:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe, przelotne opady deszczu

Wmurowanie kamienia węgielnego pod CEM w Piasecznie

14 września 2017 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II, które będzie siedzibą nowej Szkoły Podstawowej, Przedszkola oraz Multiteki.

Ta długo wyczekiwana inwestycja zapewni nowe miejsca nauki dla około 600 uczniów, a także 250 dzieci w zaplanowanym Przedszkolu z dostępem do dużej hali sportowo-widowiskowej oraz zaplecza sportowo-rekreacyjnego na świeżym powietrzu. Centralna część budynku przeznaczona będzie na ogólnodostępne Centrum Multimedialne z biblioteką, salą konferencyjną oraz salą wystawowo-widowiskową, z którego korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy.

- budowa szkoły pozwoli nam poprawić komfort nauki w pozostałych szkołach na terenie miasta, które dziś są przepełnione – wyjaśnia II Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska - Michalak

Podpisy na akcie erekcyjnym podczas uroczystości złożyli: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, Dyrektor POLAQUA Sp. z o. o. Tomasz Olej, Przewodniczący Rady Miejskiej w Piasecznie Piotr Obłoza, I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz oraz II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Hanna Kułakowska-Michalak.

Projekt Centrum Edukacyjno-Multimedialnego powstał w pracowni Pas Projekt sp. z o.o. z Nadarzyna.

Nadzór nad inwestycją pełni Inwestor Zastępczy firma SAFEGE Oddział w Polsce.

Nadzór inwestorski sprawuje Wydział Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Wykonawcą jest firma POLAQUA sp. z o.o. z Wólki Kozodawskiej.

Nadzór nad całością pełnił Wydział Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Poświęcenia aktu oraz terenu budowy dokonał ksiądz prałat Zbigniew Pruchnicki, Proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej, Dziekan Dekanatu Piaseczyńskiego.

- Ta inwestycja jest częścią zespołu działań gminy związanych z rewitalizacją tego obszaru miasta. Oprócz budowy tego gmachu modernizujemy cały układ komunikacyjny wraz z przebudową ul. Dworcowej oraz nowego połączenia ul. Żytniej z ul. Nadarzyńską. To także modernizacja targowiska miejskiego i budowa kompleksu zieleni otwartego dla mieszkańców – podkreśla I Zastępca Burmistrza Daniel Putkiewicz.

 

Wmurowanie kamienia węgielnego pod CEM w Piasecznie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się