:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  32°C bezchmurnie

Stracone lato dla Skweru Kisiela.

Stracone lato dla Skweru Kisiela. Dla mieszkańców też. Udostępniamy jeszcze raz wywiad przeprowadzony z burmistrzem Lisem na sesji Rady Gminy w lutym tego roku.

Stracone lato dla Skweru Kisiela. Dla mieszkańców też. Udostępniamy jeszcze raz wywiad przeprowadzony z burmistrzem Lisem na sesji Rady Gminy w lutym tego roku. W pierwszej części wywiadu jest stanowisko Burmistrza w sprawie strefy płatnego parkowania w Piasecznie. Od 3.55 mówi o rewitalizacji Skweru Kisiela. Po pół roku widać i słychać jak bardzo się mylił w ocenie możliwości skończenia rewitalizacji w terminie. Płatne parkowanie także zostało decyzją Rady wprowadzone.

Na Skwerze Kisiela niestety od półtora tygodnia niewiele się dzieje. Tak ma być jeszcze przez kilka dni. W czerwcu zostało podpisane porozumienie pomiędzy wykonawcą, a inwestorem, gdzie uzgodniono zakończenie prac budowlanych do końca sierpnia. Widząc  dziasiaj jak ten plac wygląda mamy obawy co do zachowania terminów zawartych w porozumieniu. Ciekawostką jest to, że tak naprawdę do tej chwili nie ma jeszcze sprecyzowanego wyglądu końcowego Skweru. Wiele decyzji i pomysłów na wykończenie podejmowanych jest "na kolanie" Projektant nie przedłożył wykonawcy szczegółowego projektu prac rewitalizacyjnych. Takiego projektu nie ma także inwestor. To jest poprostu kpina. Wydane ponad 10 milionów złotych na do końca nie wiadomo co.

Źle został przygotowany teren budowę  przez inwestora. Wpadka goni wpadkę. Najpierw przy ulicy Sierakowskiego  transformator stojący na drodze kanału Perełki wstrzymał budowę na kilka tygodni. Teraz Sąd Rejonowy zablokował dokończenie remontu ulicy Kościuszki ze względu na odpadające tynki w salach sądowych, które podobno popękały pod wpływen wbijania w ziemię zabezpiecenia przy głębokich wykopach. Nie mogąc zakopać rur w ziemi, wykonawcy drogi i brukarze układający chodnik od strony sądu nie mogą przystąpić do dalszych prac. Trudno z kolei zrozumieć dlaczego w tym czasie nie wykonują prac w innych częściach skweru  Fontanna jest do dokończenia, teren wokół fontanny jest do dokończenia. Chodniki od strony południowej są do dokończenia.

Patrząc na to wszystko z boku, a Redakcję mamy przy samym Skwerze Kisiela, ręce opadają.  Totalnie nieprzygotowana inwestycja. Tracą na tym mieszkańcy Piaseczna, tracą na tym mieszkańcy wokół samego Skweriu Kisiela. Miejscowi przedsiębiorcy i kupcy także nie są zadowoleni z przeciągającego się remontu. Dla wielu są to duże straty finansowe.

PANIE BURMISTRZU CZAS UDERZYĆ W STÓŁ! i zabrać się za robotę.

Stracone lato dla Skweru Kisiela. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się