:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C pochmurno z przejaśnieniami

Spotkania dla uczniów dotyczące zagrożeń w cyberprzestrzeni

Kronika policyjna, Spotkania uczniów dotyczące zagrożeń cyberprzestrzeni - zdjęcie, fotografia

Zagrożenia związane z niewłaściwym używaniem internetu oraz konsekwencje cyberprzemocy były tematem spotkania dzielnicowych z komisariatu w Konstancinie- Jeziornej w Zespole Szkół im. Władysława Reymonta. Podczas rozmów z młodzieżą funkcjonariusze omówili przykłady negatywnych zachowań w sieci, a szczególną uwagę zwracano na sposoby unikania zagrożeń, jakie niesie ze sobą przemoc psychiczna wobec rówieśników, a także nadmierne obdarzanie zaufaniem osób poznanych w wirtualnym świecie.

W ramach działań profilaktycznych dzielnicowi już po raz kolejny w tym roku szkolnym wraz z oficerem prasowym przeprowadzili zajęcia związane z cyperprzestepczością i cyberprzemocą. W Zespole Szkół im. Władysława Reymonta w Konstancinie- Jeziornej, odbyło się spotkania policjanów z grupą 80 uczniów.

Policyjna prelekcja  jak i poprzednio dotyczyła zagrożeń związanych z niewłaściwym używaniem  internetu oraz konsekwencji cyberprzemocy. Z prezentowanego podczas spotkań materiału dydaktycznego, uczniowie dowiedzieli się jakie sytuacje i zachowania mogą prowadzić do przemocy psychicznej i krzywdzenia rówieśników. Dzielnicowi oraz oficer prasowy zachęcali uczestników do nawiązywania pozytywnych relacji w czasie realnych spotkań w szkole i poza nią, a nie uciekania w świat wirtualny, który często jest zniekształcony i wskazuje błędne rozwiązania.  

Zwiększanie świadomości młodych ludzi na temat niebezpieczeństw wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu  jest ważnym elementem policyjnej profilaktyki. Mamy nadzieję, że ostrzeżenia w tym zakresie spowodują refleksję uczniów podczas każdego działania w cyberprzestrzeni. Zajęcia poprowadzili konstancińscy dzielnicowi: st.asp. Daniel Stojek, st. sierż. Jacek Deptuła oraz kom. Jarosław Sawicki.

Także wczoraj w tej szkole w klasach II zajęcia poprowadził mł. asp Sebastian Majewski, który również dziś prelekcję dotycząca zagrożeń w cyberprzestrzeni poprowadzi w Zespole Szkół Integracyjnych nr 5 w Konstancinie Jeziornej.

Spotkania dla uczniów dotyczące zagrożeń w cyberprzestrzeni komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl