:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C pochmurno z przejaśnieniami

PRZEDSZKOLAKI O WIŚLE

Edukacja, PRZEDSZKOLAKI WIŚLE - zdjęcie, fotografia

Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. Do obchodów przyłączył się także samorząd województwa mazowieckiego – organizator ekologicznego konkursu plastycznego dla najmłodszych Mazowszan. Tegoroczna edycja poświęcona jest właśnie królowej polskich rzek, a przedszkolaki muszą zmierzyć się z tematem pn.: Wisła – rzeka, która urzeka.

Każda edycja konkursu łączy aktywną edukację ekologiczną z rozwijaniem zdolności plastycznych wśród dzieci. Kolorowe rysunki, kolaże czy plakaty prezentujące m.in. zieleń łąk i lasów, niebieskie rzeki, a także zwierzęta gospodarskie – tak wyglądały zeszłoroczne prace pod hasłem „Łąki, puszcze, parki i doliny rzeczne – czyli mazowieckie zakątki bajeczne”. W poprzedniej edycji wzięło udział 1232 dzieci ze 123 przedszkoli.

 

– Chcemy zaszczepić w dzieciach szacunek dla środowiska naturalnego, ale nie poprzez moralizowanie. Najlepszą formą jest przecież zabawa, w tym przypadku pokazanie walorów Wisły za pomocą pracy plastycznej. A dzieci mają nieograniczoną wyobraźnię, są niezwykle kreatywne, spostrzegawcze i szczere w wyrażaniu myśli. Co roku z niecierpliwością czekamy na to, czym nas zaskoczą – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Konkurs przeznaczony jest dla mazowieckich przedszkolaków i przebiega dwuetapowo. Pierwszy etap przeprowadza placówka, wyłaniając jedną najlepszą pracę. Drugi to etap wojewódzki. Praca musi być wykonana przez troje dzieci na papierze formatu nie mniejszym niż A2 i nie większym niż A1, dowolną techniką. Należy pamiętać, że w rywalizacji nie mogą brać udziału prace, które były nagradzane w innych konkursach. Rozstrzygnięcie już w czerwcu.

Zgłoszenia i prace należy składać osobiście lub wysyłać pocztą do 24 maja br. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

ul. Kłopotowskiego 5

03-718 Warszawa

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Polityki Ekologicznej i Ochrony Przyrody lub pod nr tel. (22) 59 79 058, (22) 59 79 065, (22) 35 63 836.

 

Cykliczny konkurs o tematyce ekologicznej przeznaczony dla placówek przedszkolnych z terenu województwa mazowieckiego – IX edycja pn.: „Wisła – rzeka, która urzeka” jest dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie www.wfosigw.pl

 

Rzeczniczka Prasowa

Urząd Marszałkowski Województwa MazowieckiegoPRZEDSZKOLAKI O WIŚLE komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl