:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

Prywatny akt oskarżenia przeciwko Burmistrzowi Piaseczna

W dniu 16 listopada 2017 r w Sądzie Rejonowym w Piasecznie był rozpoznawany wniosek prokuratora rejonowego w Piasecznie o umorzene postępowania zainicjowanego prywatnym aktem oskarżenia przez dwóch właścicieli prywatnych przedszkoli w Piasecznie przeciwko burmistrzowi Zdzisławowi Lisowi. Głównym tematem postępowania jest sprawa dotacji Gminy do każdego dziecka w przedszkolach prywatnych na terenie Gminy Piaseczno. Wg skarżących Burmistrz zaniża owe dotacje dla przedszkoli i łamie prawo. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego w Piasecznie i postepowanie odrzucił. Skarżące zapowiedziały, że będą odwoływać się do Sądu Okręgowego w Warszawie. Sędzia rozpatrujący wniosek prokuratury nie zgodził się na obecność mediów oraz publiczności w trakcie posiedzenia. 

Prywatny akt oskarżenia przeciwko Burmistrzowi Piaseczna komentarze opinie

  • gość 2017-11-17 11:19:58

    Gmina zwróci dotacje za 10 lat wstecz, ale odsetki powinni zwrócić gminie wszyscy winni urzędnicy z własnych kieszeni. Jakby Burmistrz wiedział, że odsetki zwraca on z zastępcami, skarbnikiem i dyrektorem ZEASu, to szybciutko by się dogadywali i więcej by nie oszukiwali. Może jakiś kandydat w swoim programie wyborczym napisze, że jak wygra wybory, to wystąpi do sądu o zwrot strat (odsetek i kosztów sądowych) przez kierownictwo Gminy?

Dodajesz jako: Zaloguj się