:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C pochmurno z przejaśnieniami

Powiatowy finał konkursu Policjanci są wśród nas

W Szkole Podstawowej Nr 1 w Piasecznie już po raz kolejny wręczono nagrody powiatowego finału konkursu wiedzy policyjnej „Policjanci są wśród nas””. Laureatami konkursu ponownie zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Piasecznie. Wyróżnienia i gratulacje dla wszystkich uczestników przekazał Komendant Powiatowy Policji insp. Robert Kokoszka oraz w imieniu Starostwa Powiatowego w Piasecznie Pani Katarzyna Paprocka.

Już po raz kolejny w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piasecznie drużyny z 9 szkół podstawowych stanęły do zmagań w ramach konkursu "Policjanci są wśród nas". Tak jak we wszystkich komendach garnizonu stołecznego rozstrzygnięcie powiatowego etapu konkursu nastąpiło po sprawdzeniu testów wiedzy o bezpieczeństwie i podsumowaniu wyników dwóch konkurencji sportowych. Najlepszą drużyną okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Piasecznie, którzy ten konkurs wygrali również w roku ubiegłym.

Głównym celem konkursu jest podniesienie świadomości prawnej dzieci o treści łatwe do przyswojenia na ich poziomie rozwoju osobowego, a przez to również spowodowanie zmniejszenia ilości zdarzeń o charakterze przestępczym oraz nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.

„Policjanci są wśród nas”, to konkurs, którego współorganizatorami są jest Komenda Stołeczna Policji, Mazowieckie Kuratorium Oświaty, Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Celem rywalizacji w konkursie jest propagowanie wiedzy i właściwych zachowań, które mają uchronić dzieci i młodzież przed nieszczęśliwymi wypadkami jak i tym, aby nie stać się ofiarami różnego rodzaju przestępstw. Poprzez zabawę odbywa się nauka o bezpieczeństwie.
Konkurs ma w swych założeniach poprawę bezpieczeństwa najmłodszych poprzez skuteczną i ciekawą formę edukacji, poprzez propagowanie wiedzy dotyczącej właściwych i bezpiecznych zachowań, które mają uchronić dzieci i młodzież przed nieszczęśliwymi, niepotrzebnymi zdarzeniami. Taką właśnie problematykę obejmowały testy, które dziś nasi najmłodsi rozwiązywali.

Dzieci przygotowujące się do konkursu mogły poszerzyć swoją wiedzę, czytając specjalnie przygotowane materiały przez Wydział Prewencji KSP. W tym opracowaniu została poruszona tematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dodatkowo jest tam także mowa o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Lektura ta w przystępny sposób zaznajamiała czytelników z pracą Policji, o jej powstaniu, strukturze i wykonywanych zadaniach.
Po godzinie 11:00 zebrali się uczestnicy konkursu „Policjanci są wśród nas”, członkowie jury oraz organizatorzy. Dziewięć trzyosobowych drużyn czekało, by dowiedzieć się, kto został zwycięzcą i oczywiście odebrać nagrody.

A nagrody dla zwycięzców konkursu i pozostałych uczestników, wręczyli: Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie insp. Robert Kokoszka wraz z Panią Katarzyną Paprocką członkiem zarządu Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

Laureatem konkursu została drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 5. Przypomnijmy, w ubiegłym roku również uczniowie z tej szkoły wygrali konkurs na etapie powiatowym.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dzieci były dobrze przygotowane do zmierzenia się testami i konkurencjami sportowymi. Wyniki testów świadczą o merytorycznej wiedzy dotyczącej Policji i bezpieczeństwa. Niewątpliwie wiedza zdobyta podczas przygotowań do konkursu „Policjanci są wśród nas” zaowocuje w przyszłości. A ponieważ, zainteresowanie turniejem było duże, policjanci obiecują, że nie był to ostatni przeprowadzany przez nich konkurs.

Konkurs przygotował i poprowadził asp szt. Maciej Blachliński we współpracy z policjantami wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Powiatowy finał konkursu Policjanci są wśród nas komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl