:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Porównujesz, czy przepłacasz?

Motoryzacja, Porównujesz przepłacasz - zdjęcie, fotografia

Każdy kierowca zna ten ból, kiedy trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni i wysupłać pieniądze na obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu – OC. Nie ma większego zaskoczenia w tym, że jesteśmy niezadowoleni z tego bądź co bądź wysokiego kosztu. Nie musisz się jednak na to godzić, ponieważ masz wybór – albo porównujesz, albo przepłacasz!

Istota OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest wymogiem wobec właściciela każdego zarejestrowanego pojazdu, nawet jeżeli ten stoi w garażu lub na parkingu i jest rzadko lub w ogóle nie wykorzystywany. Istnieją trzy progi kar, ale nawet za kilkudniowe opóźnienie możesz już słono zapłacić. Kontrolerzy namierzają Cię poprzez system, nie muszą zatrzymywać na drodze. Dlatego należy wystrzegać się jakichkolwiek opóźnień z przedłużaniem OC.

To ubezpieczenie możesz wykupić w jednym z kilkudziesięciu towarzystw działających w Polsce. Wydaje Ci się, że wybór firmy ma jakieś głębsze znaczenie? Nie, chodzi wyłącznie o pieniądze. Każda polisa OC ma identyczny zakres, co gwarantuje obowiązujące prawo. Jednak firmy oferują różne stawki, a co więcej – każdy kierowca jest indywidualnie podliczany. W tym kontekście nie opłaca się więc przywiązywać do jednego towarzystwa lub wybierać ją na chybił-trafił.

Jedyny rozsądny wybór to wykupienie ubezpieczenia tam, gdzie jest ono najtańsze. Jak to zweryfikować? Tak samo jak wszystkie inne informacje w Sieci. Przecież online sprawdzasz, jak działa ubezpieczenie opon czy w jaki sposób przygotować auto na dalszą podróż. Teraz zrób podobnie. Po prostu zajrzyj do Internetu i wykorzystaj dostępne możliwości oraz narzędzia.

Porównaj ubezpieczenie przez Internet

Zacznijmy od tego, że porównywanie ubezpieczeń firma po firmie nie ma większego sensu. Zajęłoby to mnóstwo czasu i energii i nie dałoby bez konkretnych efektów. Dużo łatwiej skorzystać z porównywarek, które wykorzystują działanie inteligentnego algorytmu. Dane wpisujesz raz, a mechanizm przetwarza je w odniesieniu do dziesiątek ofert na polskim rynku. Wyniki są jednoznaczne – któraś z firm ma dla Ciebie najtańszą propozycję!

Takie indywidualne podejście jest możliwe tylko poprzez wypełnienie specjalnego formularza. Podajesz w nim wiele informacji, które interesują ubezpieczycieli. Liczą się: Twój wiek, doświadczenie w roli kierowcy, stan cywilny, miejsce zamieszkania i wiele innych czynników. Oczywiście na sporą ulgę mogą liczyć posiadacze wysokich zniżek za bezszkodową jazdę, których górny limit wynosi 60%.

W kalkulatorze ubezpieczeń OC najtaniejuagenta.pl trzeba także scharakteryzować ubezpieczany pojazd, czyli podać informacje na temat jego wieku, producenta, wersji wyposażeniowej czy pojemności silnika. Przestań przepłacać za OC, skoro nic Ci to nie daje. Zacznij oszczędzać dzięki prostemu, nowoczesnemu porównaniu bez konieczności ruszania się z fotela!

Porównujesz, czy przepłacasz? komentarze opinie

  • Katarzyna - niezalogowany 2018-08-09 13:05:17

    Warto pamiętać, że korzystanie z kalkulatorów OC ma sens tylko wtedy, kiedy podajemy pełne i prawdziwe dane. Podając orientacyjne informacje o samochodzie i właścicielu, poznamy także jedynie orientacyjną wysokość składki w poszczególnych towarzystwach. Katarzyna ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl