:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Policjanci apelują o bezpieczeństwo na drodze

Kronika policyjna, Policjanci apelują bezpieczeństwo drodze - zdjęcie, fotografia

Zbliżająca się jesień to czas, w którym pojawi się wiele czynników mających wpływ na pogorszenie warunków jazdy. Wcześnie zapadający zmrok, pojawiające się mgły, opady deszczu i spadające liście z drzew spowodują, że jezdnia stanie się śliska. Niebezpieczne może okazać się nawet słońce, które jesienią często oślepia kierowców, gdyż świeci nisko nad horyzontem. Widoczność jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa, dlatego w warunkach, gdy jest ograniczona należy przede wszystkim zmniejszyć prędkość i zwiększyć odstęp od poprzedzającego pojazdu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego piaseczyńskiej komendy zwracają się z apelem i prośbą do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

Wyjeżdżając w drogę musimy być też świadomi, że jazda z prędkością dopuszczalną nie gwarantuje, że jest to prędkość bezpieczna. Na bezpieczeństwo oprócz zachowania kierowcy, stanu technicznego pojazdu, wpływ mają także warunki pogodowe, stan nawierzchni drogi, czy natężenie ruchu.

Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Natomiast pasażerowie muszą mieć świadomość, że choć nie kierują pojazdem bardzo często też mają wpływ na bezpieczną podróż np. gdy nie zapinają pasów bezpieczeństwa albo godzą się, aby jechać z kierowcą, który pił alkohol.

Pamiętajmy, musimy zrobić wszystko by bezpiecznie dojechać do celu i bezpiecznie powrócić. Bezpieczeństwo jazdy, to także odpowiedni styl jazdy, to dalece rozwinięta umiejętność przewidywania tego, co może wydarzyć się na drodze, ale najważniejszym czynnikiem jest kierujący. Ten powinien być przede wszystkim trzeźwy i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Siadając za kierownicą pamiętajmy, że chodzi o nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie dojechać do celu.

kpppiaseczno.policja.waw.pl

Policjanci apelują o bezpieczeństwo na drodze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl