:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

Policja apeluje o ostrożność na drodze

Kronika policyjna, Policja apeluje ostrożność drodze - zdjęcie, fotografia

Tragiczny bilans weekendu na drogach powiatu piaseczyńskiego. W trzech wypadkach śmierć poniosły dwie kobiety, 83- letnia rowerzystka i 62- latka, która zginęła na przejściu dla pieszych. Kolejne dwie w osoby tym dziecko trafiły do szpitala. Policjanci ponownie apelują o ostrożność i rozwagę na drodze!

W piątek w miejscowości Baniocha na drodze krajowej numer 79 doszło do potrącenia 83- letniej rowerzystki przez kierowcę ciężarowego volvo. Pomimo natychmiastowej pomocy, w tym przewiezieniu jej przez pogotowie lotnicze do szpitala w Warszawie, kobiety nie udało się uratować.

Tego samego dnia wieczorem w miejscowości Gołków kierowca opla najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu przy włączaniu się do ruchu i zderzył się z fordem. Poszkodowaną w wypadku została kierująca fordem wraz dzieckiem.

Kolejny śmiertelny wypadek wydarzył się w sobotę w Lesznowoli. Tu na przejściu dla pieszych potrącona została  62- letnia kobieta. Kierowca toyoty jak stwierdził „został oślepiony" przez słońce. Należy dodać, że w tym miejscu obowiązująca prędkość to 40 km/h.

Szcegółowy przepieg tych wypadków ustalają obecnie funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo- śledczego z Piaseczna.

Policjanci zwracają się ponownie z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Tylko w tym roku na drogach powiatu piaseczyńskiego odnotowaliśmy aż 26 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 10 osób, a 25 zostało rannych.

W związku z tą sytuacją w trybie natychmiastowym wzmocnione zostały działania funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego na drogach, jak i działania prewencyjne, które będą prowadzone we współpracy z władzami samorządowymi.

kpppiaseczno.policja.waw.pl

Policja apeluje o ostrożność na drodze komentarze opinie

  • gość 2018-04-25 07:41:44

    Jeżdżę ostrożnie, niezbyt szybko, choć nie zawsze zgodnie z przepisami, ale po to mam yanosika, żeby za te błędy nie płacić

  • gość_ania - niezalogowany 2018-04-25 21:57:03

    ostrożnosc i bezpieczeństwo na pierwszym miesjcu. Na bieżaco sledze co sie zmienia w przepisach bo wiecie mandatów raczej nie chce dostac. Yanosika tez mam, ale jak mam tez wiedze to jestem spokojniejsza

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl