:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C lekki deszcz

Podsumowanie LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii

Góra Kalwaria ponownie została zdobyta! Blisko 750 amatorów MTB stanęło na starcie szóstego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon. Ta podwarszawska miejscowość znajduje się od samego początku, czyli od dziewięciu lat, na mapie cyklu wyścigów organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Trasa w Górze Kalwarii prowadziła w dużej mierze przez Lasy Chojnowskie i wały na Wisłą wokół historycznego Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Teren dość pagórkowaty. I jeszcze finisz jak na słynnym wyścigu Paryż - Roubaix. Na deser ścigania w Górze Kalwarii czekał wymagający podjazd po bruku.

Na najdłuższym dystansie MAX (59 km) zwyciężył Adrian Jusiński, przed Kamilem Kuszmidrem (obaj z TRW MTB Racing) i Adrianem Kuczyńskim (Absolute Bikes RedIngo Team). Wśród kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), wyprzedzając Izabelę Żeszczyńską (Dirty40) i Magdalenę Kosko (Beat Bike Pro Relo Team).

 

Trasę MINI (27 km) najszybciej pokonali Artur Sienkiewicz (Wieliszew Heron Team) i Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team). Trzeci finiszował Mateusz Szymański (Tomaszów Mazowiecki). W rywalizacji kobiet nadal nie ma mocnych na Magdalenę Kuszmider (Legionowo), która triumfowała już szósty raz z rzędu. Tym razem wyprzedziła Katarzynę Skurę (Absolute Bikes RedIngo Team) i Katarzynę Gregorowicz (Go Sport AK Sped Team).

 

Na dystansie FAN (8 km) ścigali się uczniowie i uczennice szkół podstawowych. Wśród chłopców zwyciężył Kamil Lach, przed Maciejem Petryszynem (obaj z UKK Huragan Wołomin) i Mateuszem Szyszko (Warszawski Klub Kolarski). W gronie dziewcząt najlepsza była Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin), przed Malwiną Krzyczkowską (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin) i Natalią Dobrzyńską (Alltop Stag Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike tradycyjnie jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

 

W rywalizacji drużynowej w Górze Kalwarii triumfował Absolute Bikes RedIngo Team, przed MGG Helpea Team i TRW MTB Racing. Młodzieżową punktację drużynową wygrał UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Kamyk Radzymin MTB Team. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Żeszczyńskimi i Grucami. W punktacji Omnium Poland Bike 2017 prowadzą nadal Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team) i Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

 

LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, profesjonalnym sklepem i serwisem ABSOLUTE BIKES oraz marką rowerów SUPERIOR.

 

Teraz ekipa Poland Bike obiera kierunek na województwo lubelskie i zaprasza do Urszulina w powiecie włodawskim. W sercu Polesia i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego odbędzie się niezwykły duathlon. W sobotę 3 czerwca - siódmy etap LOTTO Poland Bike Marathon, a dzień później 4 czerwca w niedzielę 25. Ogólnopolskie Biegi Ekologiczne.

 

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Podsumowanie LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl

Kolarstwo, Góra Kalwaria - więcej informacji