:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  32°C bezchmurnie

MYANMAR ROAD SHOW IN POLAND

Po raz pierwszy w Polsce zostało zorganizowane spotkanie mediów z Myanmar oraz kilkunastoosobowa delegacja przedstawicieli sektora turystyki na czele z prezesem narodowej organizacji turystyki Myanmar.

Mjanma, dawnej nazywana Związkiem Birmańskim, dziś oficjalnie Republika Związku Mjanmy, to to kraj położony na Półwyspie Indochińskim w Azji Południowo-Wschodniej nad Zatoką Bengalską oraz Morzem Andamańskim. Państwo sąsiaduje z Chinami, Tajlandią, Indiami, Laosem i Bangladeszem. Mjanma to drugi, tuż po Indonezji, największy kraj na terenie Azji Południowo-Wschodniej.
Nazwa "Birma" jako kraj była używana oficjalnie w czasach angielskiej kolonii, natomiast naród używał nazwy Myanma, co oznacza Kraj silnych jeźdźców. 8 listopada 2015 roku odbyły się wybory parlamentarne, w których zdecydowane zwycięstwo odniosła Narodowa Liga na Rzecz Demokracji. Parlament zebrał sie po raz pierwszy 1 lutego 2016 roku, a 15 Marca 2016 roku Htin Kyaw został wybrany pierwszym od 1962 roku cywilnym prezydentem Mjanmy. 6 kwietnia 2016 roku Aung San Suu Kyi, lauratka pokojowej nagrody Nobla, objęła przywództwo rządu Mjanmy. Pod przywództwem Aung, Mjanma dokonuje reformy ekonomicznej kraju, który sukcesywnie odnotowuje rozwój godpodarczy i otwiera się na współpracę międzynarodową, ułatwiając także wjazd turystom. W 2015 roku kraj ten odwiedziło 4,681 mln. turystów (51,9% więcej niż w roku poprzednim - to największy wzrost w Azji), generując dla niego przychody z turystyki na poziomie 2,092 mld dolarów.
Według wielu turystów Mjanma to jeden z najpiękniejszych krajów Azji, słynący z gościnności i serdeczności jego mieszkańców. Znajdziemy tu piękne świątynie, pradawne cywilizacje i i tropikalną przyrodę. Największe atrakcje kraju znajdują się w takich miastach jak Yangon, Inle Lake, Mandalay oraz w Bagan.

MYANMAR ROAD SHOW IN POLAND komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się