:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe, przelotne opady deszczu

Musica Clasica w kościele w Józefosławiu. Pierwszy koncert IX Festiwalu

Zdjęcia Wojciech Doliński

W niedzielę, 24 września, wieczornym koncertem w kościele w Józefosławiu rozpoczęła się pierwsza część tegorocznej, dziewiątej już edycji festiwalu „Musica Classica”.

Andrzej Sochocki – organista, dyrygent, pedagog. Studiował organy u Marietty Kruzel oraz Tomasza Kalisza, dyrygenturę u prof. Ewy Marchwickiej, prof. Ryszarda Handke, prof. Benedykta Błońskiego, a także emisję głosu u Krzysztofa Szmyta. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: O. Latry, W. Zerera, G. Boveta, T.A. Nowaka, T. Kalisza. Jest założycielem i dyrygentem Chóru „Con fuoco” działającego przy parafii w Józefosławiu. Koncertuje jako organista, dyrygent oraz jako kameralista.

W 2005r. został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Pro Organo" w Warszawie. W 2008r. Chór „Con fuoco” pod jego dyrekcją zdobył „Srebrne Pasmo” (II miejsce) na Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym w Chełmnie, w 2011 r. I miejsce na III Mazowieckim Festiwalu Pieśni Sakralnej, w latach 2014 i 2015 - dwa razy z rzędu - I miejsce na Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej „Sacrosong". Jest współzałożycielem i prezesem zarządu Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Klasycznej „Con Fuoco”.

Serdecznie zapraszamy Państwa na koncerty festiwalowe!

Musica Clasica w kościele w Józefosławiu. Pierwszy koncert IX Festiwalu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się