:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

Mieszkasz w Warszawie? Porównaj OC i obniż swoją składkę!

Motoryzacja, Mieszkasz Warszawie Porównaj obniż swoją składkę! - zdjęcie, fotografia

Warszawa jest jednym z droższych miast w Polsce pod wieloma względami – także kosztów polisy OC. Jednak mieszkańcy, których kieszenie sa regularnie pustoszone, mogą odetchnąć – jest bowiem sposób na obniżenie swojej składki! Jak to często bywa, z pomocą przychodzi Internet, ale zanim o tym powiemy, nakreślmy sytuację warszawskich kierowców.

Jak przedstawiają się ceny OC w Warszawie?

Pod koniec 2017 roku średni koszt OC w Warszawie wyniósł 936 złotych. Najmniej za ubezpieczenie płacili kierowcy powyżej 58 roku życia – średnio 785 złotych, a najwięcej młodzi, w wieku do 24 lat – aż 2858 złotych! Skąd taki rozstrzał cenowy? To poniekąd zrozumiałe – młodzi ludzie mają większą skłonność do brawury i stwarzają większe zagrożenie na drodze z racji niewielkiego doświadczenia i braku odruchów za kierownicą, które wyrabiają się wraz ze stażem kierowcy. Z kolei osoby powyżej 58 roku życia są z reguły spokojniejsze i miały szansę na wypracowanie sobie zniżek przez wieloletnią bezszkodową jazdę. Wiele zależy też od pojemności silnika, która ma wpływ na prędkości rozwijane przez auta, a więc w domyśle – szkody wyrządzane przez osoby je prowadzące. Pod koniec 2017 roku w Warszawie najtańsze było ubezpieczenie aut z silnikami z pojemnością do jednego litra – średnio 771 złotych, a najdroższe – średnio 1 179 złotych – tych z silnikami powyżej trzech litrów.

Jak zmniejszyć koszt OC?

W najcięższej sytuacji są oczywiście młodzi kierowcy z Warszawy, jednak sytuacja nie jest tak zła, jak mogłoby się wydawać. Istnieje bowiem kilka sposobów na obniżenie ceny OC! Jest duża szansa, że młody człowiek ma w swojej rodzinie kogoś z długim stażem kierowcy i wypracowanymi wysokimi zniżkami za bezszkodową jazdę, które potrafią wynieś

nawet 70%. Jeśli więc niedoświadczony kierowca zdecyduje się na współwłasność pojazdu z osobą ze zniżkami, może z nich korzystać i zasadniczo obniżyć koszty OC swojego (choć współdzielonego z matką czy ojcem) pojazdu. Młodzi kierowcy z krótkim stażem mogą także – jeśli dopiero planują zakup pierwszego auta – poszukać pojazdu o mniejszej pojemności silnika. O ile zrozumiałe jest, że młodzi ludzie czują potrzebę dynamicznej jazdy, nie trzeba od razu kupować trzylitrowego potwora! Liczy się także masa auta – jeśli kupisz lekki samochód o mniejszej pojemności, również możesz dynamicznie jeździć. Podkreślmy – dynamicznie, ale zgodnie z przepisami.

Wybierz najlepszą ofertę i nie przepłacaj

Najlepszym sposobem na znalezienie ubezpieczenia samochodu jest skorzystanie z porównywarki polis. To narzędzie pozwala oszczędzić czas – nie musisz chodzić po filiach agencji ubezpieczeniowych lub dzwonić do nich czy przeglądać dziesiątki stron. Poza tym oszczędzisz pieniądze – nie każdy wie, że zakres polisy OC jest zawsze taki sam. Dany ubezpieczyciel może oczywiście dowolnie ustalać marżę, ale jeśli nie lubisz wydawać pieniędzy bez sensu, wybierz najtańszą ofertę. Łatwo znajdziesz ją za pośrednictwem kalkulatora: wpiszesz wszystkie dane swojego auta oraz podasz informacje o sobie. Wypełnienie formularza zajmie ci kilka minut, ale warto zainwestować ten czas w poszukiwania! Następnie system przedstawi ci kilkanaście lub więcej ofert OC, a ty będziesz musiał tylko wybrać i wykupić polisę dla swojego samochodu. Gotowy na oszczędność? Wylicz swoją składkę OC/AC w kalkulatorze!

Mieszkasz w Warszawie? Porównaj OC i obniż swoją składkę! komentarze opinie

  • Katarzyna - niezalogowany 2018-05-30 15:18:32

    Ceny OC powinni porównywać nie tylko mieszkańcy Warszawy. Zarówno mieszkańcy dużych miast, jak i mniejszych miejscowości, mogą wiele zaoszczędzić, porównując oferty różnych towarzystw w kalkulatorze OC takim jak Ubea.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl