:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Leczenie prostaty – nowatorska metoda HoLEP

Zdrowie, Leczenie prostaty nowatorska metoda HoLEP - zdjęcie, fotografia

Problemy z prostatą są poważne i częste, ale mimo iż mówi się o tym dużo, wielu panów nadal bagatelizuje ten problem. W efekcie często łagodny przerost prostaty jest niezauważony lub zignorowany, a pacjent pojawia się w gabinecie lekarza dopiero wtedy, gdy już trzeba wykonać zabieg. Na szczęście obecnie operacje tego rodzaju są mało inwazyjne, bezpieczne i komfortowe dla pacjentów.

Powodem, dla którego tak wielu panów nie chce przyznać się do kłopotów z prostatą i podjąć leczenia kiedy jeszcze jest ono łatwe, jest najczęściej wstyd. Nie da się ukryć, że jest to dość krępująca kwestia, zwłaszcza że przerost gruczołu krokowego daje newralgiczne objawy, jak trudności z oddawaniem moczu i zaburzenia funkcji seksualnych. Badanie zaś wykonuje się przez odbyt. Jednak niezbędne jest podjęcie odpowiednich kroków gdy tylko zauważy się niepokojące objawy, gdyż przerost prostaty może skutkować pojawieniem się nowotworu. Obecnie zaś leczenie tego zjawiska jest mało problemowe, nawet gdy trzeba posunąć się do ostateczności, czyli wyciąć nadmiar tkanki operacyjnie.

Nowatorska metoda

W Szpitalu Św. Anny w Piasecznie pacjenci z przerostem gruczołu krokowego mogą poddać się nowatorskiej metodzie usuwania nadmiaru tkanki. Jest ona mało inwazyjna, nie posiada skutków ubocznych i prawie zawsze daje pożądane rezultaty – tylko u zaledwie 2% spośród poddanych jej mężczyzn potrzebne jest dalsze leczenie. Panowie na pewno docenią też fakt, że nie jest potrzebna długa rekonwalescencja ani pobyt w szpitalu trwający dłużej niż dobę. Również cewnikowanie po zabiegu trwa przez krótki czas. Metoda HoLEP pozwala zaś radykalnie rozprawić się z problemem przerostu prostaty. Możliwość taką, przy jednoczesnej minimalnej inwazyjności, daje nowatorski laser holmowy, który pozwala na wycięcie nadmiaru tkanki w całości, czego nie zapewniają inne metody operacyjnego leczenia prostaty. Usunięty w ten sposób guz można też przebadać pod kątem złośliwości. Ulga jest ogromna, gdyż nic już nie bloku przepływu moczu. Pacjenci mogą pozbyć się cewników, nie muszą obawiać się odrostu guza, gdyż zwykle on nie występuje i mogą odzyskać funkcje seksualne.

Opcja dla każdego

Różne metody leczenia prostaty nie zawsze są możliwe do zastosowania. W niektórych przypadkach niezbędne jest zażywanie leków hamujących rozrost gruczołu krokowego, jednak niedogodność stanowi fakt, że trzeba je stosować praktycznie dożywotnio. Niektórych zabiegów nie można zaś wykonać, na przykład gdy pacjent stosuje leki na krzepliwość krwi. Ta metoda zaś może być stosowana także w przypadku kamicy nerkowej, u osób często cierpiących na infekcje pęcherza moczowego, a nawet w przypadkach, gdy guz jest bardzo duży.

Zapoznaj się z pełną ofertą EMC Instytut Medyczny: https://www.emc-sa.pl/

Leczenie prostaty – nowatorska metoda HoLEP komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl