:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Klub Podróżnika

Kiedy: 2018-01-18 , godzina: 19:00 | Gdzie: Konstanciński Dom Kultury

Spotkanie z Robertem Gondkiem, na którym nie zabraknie imponujących zdjęć afrykańskiej przyrody i pasjonujących opowieści o przygodach na Czarnym Lądzie. Przygodę z Kamerunem zaczniemy od wizyty na policyjnym komisariacie. Gdy uporamy się z kameruńską biurokracją, ruszymy w góry. Trekking na najwyższą górę Kamerunu zajmie 6 dni. Podczas wędrówki w lesie deszczowym będziemy tropić leśne słonie, małpy i egzotyczne ptaki. Z wysokości ponad 4000 m zejdziemy nad Ocean Atlantycki do miasteczka Limbe, gdzie spotkamy się z kameruńskimi rybakami. Podczas wizyty w rezerwacie Dja odwiedzimy jedną z wiosek zamieszkiwanych przez Pigmejów i zobaczymy jak żyją. Wracając poznamy uroki podróżowania po kameruńskich bezdrożach. Na koniec pobytu w Kamerunie odpoczniemy na wybrzeżu.W okolicy Kribi wylegiwać się będziemy na pięknej plaży w towarzystwie licznych jaszczurek, motyli i polujących zimorodków.

Po spotkaniu zapraszamy również na stoisko, na którym będzie można nabyć książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka,
prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami
autora pokazu.

Robert Gondek
Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 18 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego
poświęconego Afryce: „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.

Strony internetowe autora Roberta Gondka:
www.szczytyafryki.pl
www.facebook.pl/SzczytyAfryki

Czwartek, 18 stycznia, godz. 19.00

KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15

Wstęp wolny

Klub Podróżnika komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl