:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Klienci indywidualni i firmy z Piaseczna korzystają z wymiany walut online

Inwestycje , Klienci indywidualni firmy Piaseczna korzystają wymiany walut online - zdjęcie, fotografia

Jeszcze do niedawna wymiana walut odbywała się tylko w tradycyjnych, stacjonarnych kantorach. Rozwój internetu sprawił jednak, że ogromną popularność zyskały serwisy umożliwiające kupno i sprzedaż walut online. Obecnie biją one rekordy, przyciągając tysiące klientów chcących oszczędzić na franku czy kupić euro.

 

Mieszkańcy Piaseczna nie muszą już korzystać z tradycyjnych kantorów, o wiele wygodniejszą formą wymiany pieniędzy są serwisy internetowe, które działają przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Bez wychodzenia z domu można dokonywać korzystnych transakcji i oszczędzać. W jaki sposób dokonuje się transakcji online i kto w Piasecznie korzysta z takich usług?

Jak działają kantory internetowe?

Zasada działania e-kantorów jest bardzo prosta. Jedynym wymogiem dla potencjalnego klienta jest konieczność posiadania dwóch rachunków – złotowego oraz walutowego (prowadzonego w walucie, którą dokonujemy transakcji). Kupno dolara, euro lub franka możliwe jest po zarejestrowaniu się w serwisie, podaniu swoich danych oraz numerów kont bankowych. Po dopełnieniu wszystkich formalności możemy już wybrać interesujące nas waluty i dokonać transakcji. Zapłatę uiszczamy z konta złotowego, a serwis przelewa pieniądze na konto walutowe wskazane podczas rejestracji. W ten sposób działa między innymi wyróżniony certyfikatami rzetelności kantor internetowy - ergokantor.pl, który oferuje nie tylko korzystne kursy, ale gwarantuje także najwyższe bezpieczeństwo dokonywanych transakcji. Szyfrowane połączenie, które stosują banki i instytucje finansowe, polityka ochrony danych osobowych zgodna z restrykcyjnymi wymogami GIODO, transparentność – to wszystko powoduje, że klienci ufają e-kantorom i czują się bezpiecznie.

E-kantor dla klientów indywidualnych

Z usług kantorów internetowych korzysta wielu mieszkańców Piaseczna posiadających kredyty we franku szwajcarskim. Dzięki ustawie antyspreadowej nie trzeba już zdawać się na zawyżone kursy, jakie oferują banki – można kupić walutę na własną rękę. Oszczędności na 1 CHF w stosunku do kursów bankowych sięgają nawet kilkudziesięciu groszy (stan na listopad 2016), łatwo więc wyliczyć, że w perspektywie kilku miesięcy przeciętny kredytobiorca może zyskać kilkaset złotych. Przy obecnym wysokim kursie franka szwajcarskiego każda oszczędność jest na wagę złota – kredytobiorcy z Piaseczna doskonale o tym wiedzą.

Jak firmy korzystają z e-kantorów?

Z kantorów internetowych korzystają nie tylko osoby posiadające kredyt w CHF, ale również klienci biznesowi, którzy obsługują transakcje w obcych walutach, współpracują z zagranicznymi kontrahentami, czy zajmują się importem towarów. Posłużmy się przykładem – przedsiębiorstwa importujące produkty z ChRL na kupnie 1000 dolarów w e-kantorze zyskują nawet 117 złotych – w porównaniu do wymiany waluty przez bank. Z takich udogodnień korzysta wiele firm z Piaseczna, dla których optymalizacja kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa jest niesłychanie istotna i gwarantuje ciągły rozwój biznesu. E-kantory dają możliwość oszczędzania, a stabilizacja finansowa jest szczególnie ważna w kontekście przewidywanych przez rząd zmian w funkcjonowaniu firm.

 

Klienci indywidualni i firmy z Piaseczna korzystają z wymiany walut online komentarze opinie

 • gość 2017-08-10 21:59:41

  Na pewno nie tylko z Piaseczna. W naszym kraju gdzie w każdym mieście w kantorach kwitnie nastawienie na zysk opcja wymiany online jest jedyną rozsądną. Porównywałem sobie ostatnio jak ja mając małą firmę na tym wychodzę, no i na przewalutowaniu w Pluskantor.pl oszczędzam miesięcznie niemal 500 zł- tak średnio.

 • Damian Nowacki 2017-08-14 17:21:42

  Tylko trzeba wybrać dobry, a jest ich bardzo dużo. Niektóre pobierają prowizję za przelewy do banków. Przy czym słyszałem, że przy większych kwotach rzeczywiście bardzo się opłaca, bo dużo się zyskuje na różnicy w kursie w stosunku do stacjonarnych kantorów.

 • gość 2017-08-23 23:44:15

  Ja też korzystam z bezgotówkowego przewalutowania, przez serwis Gieldawalut.com. Jest to wygodne rozwiązanie i korzystne finansowo.

 • Darek - niezalogowany 2017-09-15 15:26:07

  Nie wymieniam waluty zbyt często bo tylko na wyjazdy za granicę, a one trafiają się 2-3 razy w roku, ale jak już to przez Amronet, a nie zwykłym kantorze tutaj czy w Wawie. Zawsze taniej wychodzi - po pierwsze korzystnieszy kurs, po drugie znacznie niższy koszt.

 • Antoni - niezalogowany 2017-09-30 15:17:30

  Wymiana walutowa najbardziej opłaca się w kantorach internetowych, ponieważ mają one genialną ofertę dostosowaną do potrzeb klientów. Moim ulubionym jest Pluskantor.pl, którego bardzo korzystne kursy oraz przejrzysta strona internetowa pozwalają na bezproblemową i szybką wymianę pieniędzy.

 • Inga39 - niezalogowany 2017-10-11 22:07:45

  Na początku myślałam, że kantory internetowe mają sens tylko w przypadku biznesowych klientów, lecz sama się przekonałem, że wcale nie, bo jak przed minionym urlopem kupowałam EUR w Amronet też zaoszczędziałam pieniądze a samo przewalutowanie odbyło się szybko i wygodnie.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl