:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Klienci indywidualni i firmy z Piaseczna korzystają z wymiany walut online

Inwestycje , Klienci indywidualni firmy Piaseczna korzystają wymiany walut online - zdjęcie, fotografia

Jeszcze do niedawna wymiana walut odbywała się tylko w tradycyjnych, stacjonarnych kantorach. Rozwój internetu sprawił jednak, że ogromną popularność zyskały serwisy umożliwiające kupno i sprzedaż walut online. Obecnie biją one rekordy, przyciągając tysiące klientów chcących oszczędzić na franku czy kupić euro.

 

Mieszkańcy Piaseczna nie muszą już korzystać z tradycyjnych kantorów, o wiele wygodniejszą formą wymiany pieniędzy są serwisy internetowe, które działają przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Bez wychodzenia z domu można dokonywać korzystnych transakcji i oszczędzać. W jaki sposób dokonuje się transakcji online i kto w Piasecznie korzysta z takich usług?

Jak działają kantory internetowe?

Zasada działania e-kantorów jest bardzo prosta. Jedynym wymogiem dla potencjalnego klienta jest konieczność posiadania dwóch rachunków – złotowego oraz walutowego (prowadzonego w walucie, którą dokonujemy transakcji). Kupno dolara, euro lub franka możliwe jest po zarejestrowaniu się w serwisie, podaniu swoich danych oraz numerów kont bankowych. Po dopełnieniu wszystkich formalności możemy już wybrać interesujące nas waluty i dokonać transakcji. Zapłatę uiszczamy z konta złotowego, a serwis przelewa pieniądze na konto walutowe wskazane podczas rejestracji. W ten sposób działa między innymi wyróżniony certyfikatami rzetelności kantor internetowy - ergokantor.pl, który oferuje nie tylko korzystne kursy, ale gwarantuje także najwyższe bezpieczeństwo dokonywanych transakcji. Szyfrowane połączenie, które stosują banki i instytucje finansowe, polityka ochrony danych osobowych zgodna z restrykcyjnymi wymogami GIODO, transparentność – to wszystko powoduje, że klienci ufają e-kantorom i czują się bezpiecznie.

E-kantor dla klientów indywidualnych

Z usług kantorów internetowych korzysta wielu mieszkańców Piaseczna posiadających kredyty we franku szwajcarskim. Dzięki ustawie antyspreadowej nie trzeba już zdawać się na zawyżone kursy, jakie oferują banki – można kupić walutę na własną rękę. Oszczędności na 1 CHF w stosunku do kursów bankowych sięgają nawet kilkudziesięciu groszy (stan na listopad 2016), łatwo więc wyliczyć, że w perspektywie kilku miesięcy przeciętny kredytobiorca może zyskać kilkaset złotych. Przy obecnym wysokim kursie franka szwajcarskiego każda oszczędność jest na wagę złota – kredytobiorcy z Piaseczna doskonale o tym wiedzą.

Jak firmy korzystają z e-kantorów?

Z kantorów internetowych korzystają nie tylko osoby posiadające kredyt w CHF, ale również klienci biznesowi, którzy obsługują transakcje w obcych walutach, współpracują z zagranicznymi kontrahentami, czy zajmują się importem towarów. Posłużmy się przykładem – przedsiębiorstwa importujące produkty z ChRL na kupnie 1000 dolarów w e-kantorze zyskują nawet 117 złotych – w porównaniu do wymiany waluty przez bank. Z takich udogodnień korzysta wiele firm z Piaseczna, dla których optymalizacja kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa jest niesłychanie istotna i gwarantuje ciągły rozwój biznesu. E-kantory dają możliwość oszczędzania, a stabilizacja finansowa jest szczególnie ważna w kontekście przewidywanych przez rząd zmian w funkcjonowaniu firm.

 

Klienci indywidualni i firmy z Piaseczna korzystają z wymiany walut online komentarze opinie

  • gość 2017-08-10 21:59:41

    Na pewno nie tylko z Piaseczna. W naszym kraju gdzie w każdym mieście w kantorach kwitnie nastawienie na zysk opcja wymiany online jest jedyną rozsądną. Porównywałem sobie ostatnio jak ja mając małą firmę na tym wychodzę, no i na przewalutowaniu w Pluskantor.pl oszczędzam miesięcznie niemal 500 zł- tak średnio.

  • Damian Nowacki 2017-08-14 17:21:42

    Tylko trzeba wybrać dobry, a jest ich bardzo dużo. Niektóre pobierają prowizję za przelewy do banków. Przy czym słyszałem, że przy większych kwotach rzeczywiście bardzo się opłaca, bo dużo się zyskuje na różnicy w kursie w stosunku do stacjonarnych kantorów.

  • gość 2017-08-23 23:44:15

    Ja też korzystam z bezgotówkowego przewalutowania, przez serwis Gieldawalut.com. Jest to wygodne rozwiązanie i korzystne finansowo.

  • Darek - niezalogowany 2017-09-15 15:26:07

    Nie wymieniam waluty zbyt często bo tylko na wyjazdy za granicę, a one trafiają się 2-3 razy w roku, ale jak już to przez Amronet, a nie zwykłym kantorze tutaj czy w Wawie. Zawsze taniej wychodzi - po pierwsze korzystnieszy kurs, po drugie znacznie niższy koszt.

  • Antoni - niezalogowany 2017-09-30 15:17:30

    Wymiana walutowa najbardziej opłaca się w kantorach internetowych, ponieważ mają one genialną ofertę dostosowaną do potrzeb klientów. Moim ulubionym jest Pluskantor.pl, którego bardzo korzystne kursy oraz przejrzysta strona internetowa pozwalają na bezproblemową i szybką wymianę pieniędzy.

  • Inga39 - niezalogowany 2017-10-11 22:07:45

    Na początku myślałam, że kantory internetowe mają sens tylko w przypadku biznesowych klientów, lecz sama się przekonałem, że wcale nie, bo jak przed minionym urlopem kupowałam EUR w Amronet też zaoszczędziałam pieniądze a samo przewalutowanie odbyło się szybko i wygodnie.

  • gość 2017-10-21 14:18:26

    Kilka razy w tym roku robiłam drobne przewalutowania na platformie Gieldawalut.com. Przy takich też to się sprawdza, wymieniam niedużo a po tak samo atrakcyjnym kursie jak Ci co przewalutowują tysiące lub więcej. I zniżkę na cały pierwszy miesiąc też mi przyznali nie patrząc czy jestem drobnym klientem czy biznesowym.

  • Waldi - niezalogowany 2017-10-30 12:49:19

    Trudno mi powiedzieć na ile opłacalne są internetowe przewalutowania przy drobnych transakcjach, ponieważ korzystam z nich tylko na potrzeby firmy. Chociaż z drugiej strony Amronet pobiera maksymalnie 0,2% od transakcji a więc myślę, że jednak każdemu to wyjdzie na korzyść.

  • Carlos333 - niezalogowany 2017-10-31 22:38:32

    Moim zdaniem warto korzystać z usług kantorów internetowych, ponieważ oferują znacznie więcej możliwości, niż kantory stacjonarne. Sam korzystam z usług Pluskantor.pl, ponieważ oferuje on bardzo dobre kursy, a prowizja od transakcji jest zerowa do kwoty 5000. Polecam!

  • Ewa - niezalogowany 2017-11-08 14:15:49

    Mieszkam w Żyrardowie i tu naprawdę trudno o korzystną wymianę waluty w którymkolwiek z kantorów i w związku z tym też wpadłam na pomysł aby przetestować te internetowe. W Pluskantor.pl rzeczywiście są znacznie tańsze przewalutowania, sama wygoda też wiele dla mnie znaczy.

  • sobolczak - niezalogowany 2017-11-22 23:32:17

    To jest świetne, że gdzie by się nie mieszkało to internetowo można wymienić zawsze. Nawet mozna to zrobić korzystając z urządzenia mobilnego, choćby telefonu z androidem. Może nie każdy kantor tak działa, ale Gieldawalut.com na pewno- przetestowałam:)

  • lobbi - niezalogowany 2017-11-28 23:26:20

    Zasięg takich kantorów to jest super sprawa, gdzie bym nie był to wystarczy mi internet żebym wymienił walutę i to taniej niż w zwykłum kantorze. Korzystając z Amronet jeszcze udało mi się trochę zarobić w programie poleceń.

  • Kraft - niezalogowany 2017-12-13 21:44:45

    Z perspektywy przedsiębiorcy który eksportuje wyroby za granicę przyznam że e-kantor to jedno z lepszych rozwiązań finansowych ostatnich lat. Aktualnie najbardziej satysfakcjonuje mnie współpraca z Pluskantor.pl, który dla biznesu jest niezastąpiony, bardzo tanio wymieniam i nie muszę dopraszać się o FV, zawsze są generowane na koniec miesiąca i to już w przeliczeniu na PLN.

  • Gabriela37 - niezalogowany 2017-12-19 19:40:53

    Namiar na pluskantor.pl bardzo mi się przydał. Kupiłam EUR faktycznie dużo, dużo taniej niż gdybym w tradycyjny sposób to zrobiła, dodam że nie byłą to jakaś wielka suma pieniędzy, tylko na potrzebę kilkudniowego pobytu w Niemczech.

  • gość 2017-12-29 20:56:57

    Z tych co tu widzę wymienione Gieldawalut.com moim zdaniem najfajniejsza, rabat przyznawany na długo- bo aż na miesiąc, tak więc jak ktoś stale wymienia np. w firmie może zyskać na wielu transakcjach.

  • Piszczałka - niezalogowany 2018-01-10 17:44:52

    Najlepiej żeby taki kantor i po promocji był dla nas użyteczny, mnie na dłuższą metę całkiem dobrze układa się współpraca z pluskantor.pl, ma bardzo niski spread w porównaniu do wielu innych.

  • D.ark45 - niezalogowany 2018-01-15 23:46:35

    Oczywiście, jak współpracuje się z danym kantorem dłużej to się nabiera do niego zaufania a to bardzo ważne, bo przecież każdy chce żeby jego pieniądze były bezpieczne. Sam nie zmieniłem kantoru od kilku lat, korzystam tylko z Amronet, nie widzę w sumie aby jakiś inny mógł być dla niego silną konkurencją.

  • Agnieszka - niezalogowany 2018-01-23 22:53:34

    Korzystam z przewalutowań online, lecz nie było łatwo wybrać, dużo jest teraz atrakcyjnych e-kantorów . Zdecydowałam się na razie na pluskantor.pl, bo wszystkie zasady użytkowania są konkretnie przedstawione, nie ma dodatkowych kosztów itp. Wymieniam tutaj od kilku miesięcy, bardzo szybko się przyzwyczaiłam , jestem zadowolona, nie szukam zmiany. Dodam, że nie prowadzę żadnej firmy, jestem indywidualną klientką i nawet jak nie są to duże pieniądze to mi się opłaca.

  • mikus - niezalogowany 2018-02-08 23:47:40

    Parę takich platform i kantorów przetestowałem, w kilku z tych miejsc w sieci wymieniam chętnie, fajna jest Gieldawalut.com, 2 opcje przewalutowania, jest dostęp nawet w telefonie, fajnie że można dzięki temu wymienić walutę doslownie w każdej chwili, co ważne w wersji mobilnej platforma nie traci na funkcjonalności.

  • Najdan - niezalogowany 2018-03-30 00:51:27

    Najbardziej zrozumiałe i konkretne zasady współpracy ma moim zdaniem Pluskantor.pl . Żadnych zawiłych ceregieli, prowizji...Po postu spread niski aż trudno uwierzyć i dobry kurs. Ot cała filozofia. I to jest dla mnie właśnie porządny, uczciwy e-kantor.

  • Polanka - niezalogowany 2018-05-18 21:16:58

    Może jestem przesadnie ostrożna, bo cały czas korzystam z jednego kantoru internetowego do którego nabrałam zaufania- amronet.pl, choć na pewno nie tylko ostrożność mną kieruje, z kursów też jestem bardzo zadowolona i z jakości przewalutowań, są zawsze realizowane w chwilę moment.

  • gość 2018-05-29 13:35:58

    We współczesnych firmach gdzie wszystkie płatności idą przelewami, tradycyjna forma przewalutowań w okienku się nie sprawdza. Przede wszystkim zajmuje za dużo czasu, ja bym najzwyczajniej stracił płynność finansową a może i kontrahentów z racji opóźnień w platnościach. Bardzo sprawnie natomiast przez pluskantor.pl kupuję walutę i realizuję przelewy na różne rachunki, w tym zagraniczne. Czasem zdarza się kilka transakcji jednego dnia nawet i ze wszystkim się wyrabiam.

  • Michał Tkacz - niezalogowany 2018-06-19 21:06:29

    Takie kantory są stworzone przede wszystkim dla firm, bo im większymi kwotami się obraca tym bardziej znacząca może być oszczędność. Wyobraźcie sobie że np. musicie kupić 10 tys EUR, na mieście tak średnio po 4,53-4,55 zł stoi a Gieldawalut.com sprzedaje po 4,31. Jak wybierzemy e-kantor, będziemy do przodu o ponad 2200 zł.