:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

Karawana idzie dalej. Koalicja trwa.

Mało kto się spodziewał, że jest sposób, aby koalicja POPiS w Powiecie Piaseczyńskim przetrwała. Już dochodziły głosy, jakoby starosta Ołdakowski pakuje swoje rzeczy i czyści szuflady swojego biurka. Na 44 sesji Powiatu Piaseczyńskiego, która odbyła się gościnnie w sali Urzędu Gminy, pojawił się komplet radnych. Przybyła także liczna grupa mieszkańców. Po kilkunastu punktach programu sesji doszło do tego najbardziej oczekiwanego. I co? I nic.  Na wniosek przewodniczącego Koła PO, Arkadiusza Strzyżewskiego, przewodniczący Rady, Włodzimierz Rasiński zarządził głosowanie nad propozycją zdjęcia z porządku obrad punktu 18 dotyczącego głosowania nad odwołaniem starosty. 16 radnych przychyliło się do wniosku, 9 było przeciw a 1 wstrzymał się. Tym sposobem starosta Ołdakowski zachował swoje stanowisko i tym samym koalicja trwa nadal. Co spowodowało nagłą zmianę zdania radnych PO? Możemy się tylko domyślać. Lider Stowarzyszenia "Nasza Gmina Nasz Powiat" ma swoje zdanie na ten temat. Jakie? Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania materiału filmowego.

 

STATUT POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

§ 18. 1. Po stwierdzeniu prawomocności obrad Przewodniczący przedstawia porządek obrad.

2. Wnioski o zmianę lub uzupełnienie porządku obrad może złożyć Radny, Komisja, Klub radnych lub Zarząd.

3. Przewodniczący poddaje pod głosowanie złożone wnioski o zmianę lub uzupełnienie porządku obrad oraz porządek obrad.

4. Rada może uchwalić w trakcie obrad uzupełnienie lub zmianę ustalonego porządku obrad, wyłącznie z ważnych powodów, na wniosek Przewodniczącego, Komisji, Klubu radnych lub Zarządu.

Karawana idzie dalej. Koalicja trwa. komentarze opinie

 • gość 2018-03-10 10:22:26

  ta koalicja jest dla PIS wprost fatalna. nie rozumiem dlaczego wladze regionalne pisu w to brna.

 • notar - niezalogowany 2018-03-10 18:16:38

  Żałosne. to koalicja, która nie okrada mieszkańców, a coś robi. Po co inna? Inne już były. Ludzie pamiętają te inwestycje. Pamiętają. Nie podjudzać tu do złego. Przyszli młodzi i dobrze. Niektórym już polityki wystarczy, lokali i kasy też.

 • gość 2018-03-10 18:50:03

  Pan Dąbek może by powiedział jak było w powiecie za jego kadencji . Bo jak zwykle pan Dąbek wszystko krytykuje .

 • Marta - niezalogowany 2018-03-11 17:32:35

  Pan Dąbek mówi jak jest! Wszystkim się nie dogodzi, zawsze znajdzie się taki co go zaboli Pana wypowiedź. PiS z PO już pokazali ze stołki dla nich najważniejsze. Naszarpali się, naszarpali i tylko się wygłupili. Z ludzi robią pajaców!

Dodajesz jako: Zaloguj się