:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C słabe, przelotne opady deszczu

Ile można oszczędzić porównując ofert OC?

Motoryzacja, można oszczędzić porównując ofert - zdjęcie, fotografia

Czy da się zaoszczędzić na obowiązkowym OC dla kierowców? Oczywiście – to jak najbardziej możliwe, a najlepszym sposobem na to jest porównanie kilkunastu ofert różnych towarzystw. Jakie korzyści można dzięki temu osiągnąć i jak to zrobić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się już teraz.

Porównanie to podstawa

Porównanie ofert to kluczowy elementem wyboru OC, jeśli przyjmuje się założenie, że w przypadku tego ubezpieczenia liczy się wyłącznie cena. Jest to całkowicie słuszne założenie, ponieważ w istocie żaden inny czynnik poza wysokością składki ubezpieczeniowej nie ma znaczenia z punktu widzenia kierowcy. Niezależnie od tego, gdzie i w jakiej cenie kupi się OC, jest ono bowiem zawsze identyczne i cechuje się jednakowymi warunkami. Towarzystwa nie mogą ich zmieniać, ponieważ narzuca je z góry Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, do której muszą się dostosować.

Skoro nie widać różnicy, nie ma sensu przepłacać. To racjonalne podejście, bo o ile ubezpieczenie od kradzieży samochodu, jakim jest autocasco, różni się w zależności od firmy i przy jego wyborze należy zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale również na warunki i zakres ochrony, o tyle w przypadku OC liczy się wyłącznie cena, ponieważ warunki i zakres ochrony są zawsze takie same. Jako kierowca, powinieneś więc poszukiwać jak najtańszej polisy, w czym niezbędne jest porównanie ofert – im więcej ich uwzględnisz w porównaniu, tym większe szanse, że znajdziesz tę najkorzystniejszą.

Jak porównywać ceny OC

Pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób porównywać kilkanaście ofert ubezpieczeń? Czy konieczne jest wyliczanie składki w każdym towarzystwie po kolei, a następnie ręczne porównywanie cen polis? Na szczęście nie – żeby maksymalnie przyspieszyć i ułatwić poszukiwanie najtańszego ubezpieczenia, warto sięgnąć po kalkulator OC najtaniejuagenta.pl lub udać się do agenta ubezpieczeniowego. Rozważmy obie możliwości.

Internetowe porównywarki i kalkulatory OC są łatwe w obsłudze i pozwalają znaleźć najtańszą ofertę na rynku w ciągu kilkunastu minut. Jedyne, co trzeba w tym celu zrobić, to podanie w specjalnym formularzu informacji na temat ubezpieczanego samochodu i jego właściciela. Rok produkcji, pojemność silnika czy model i marka auta, a także wiek, doświadczenie, historia ubezpieczeniowa, liczba dzieci, stan cywilny kierowcy – to tylko niektóre z danych, jakie trzeba udostępnić. Po uzupełnieniu formularza wyświetla się ranking kilkunastu ofert zaprezentowanych od najtańszej do najdroższej, co pozwala natychmiast wyłonić najlepsze OC.

Setki złotych oszczędności

Jeśli już wiesz, dlaczego warto porównywać OC i w jaki sposób to robić, teraz zapewne ciekawi Cię, ile możesz dzięki temu oszczędzić. Jak się okazuje, naprawdę dużo, ponieważ różnice cenowe pomiędzy ofertami poszczególnych towarzystw są bardzo wyraźne. Wyobraź sobie, że jedna firma proponuje Ci OC za 700 zł, a druga za tę samą polisę żąda 2000 zł, czyli prawie 3 razy więcej. To nie jest wymyślona sytuacja, lecz normalne zjawisko w sektorze OC.

Tak duże różnice wynikają z odmiennego podejścia towarzystw ubezpieczeniowych do klientów. Przykładowo, o ile jedne firmy są nastawione na doświadczonych kierowców, którym proponują najniższe stawki, o tyle inne towarzystwa preferują młode osoby i dla nich mają przygotowane najkorzystniejsze OC. Jedynym sposobem na odnalezienie się w tej sytuacji jest porównanie, o którym powinien pamiętać każdy kierowca, który zamierza wykupić lub przedłużyć obowiązkową polisę.

Ile można oszczędzić porównując ofert OC? komentarze opinie

  • Katarzyna - niezalogowany 2018-04-06 13:00:32

    Kalkulatory ubezpieczeń pomogą nie tylko w zakupie OC, lecz także autocasco. Choćby kalkulator dostępny na Ubea.pl pokazuje nie tylko cenę AC w różnych towarzystwach, lecz także najważniejsze warunki ubezpieczenia. Można więc szybko sprawdzić, gdzie stosunek ceny do jakości polisy jest dla nas najlepszy

  • jurij - niezalogowany 2018-04-06 21:15:47

    tyle tych ubezpieczycieli na rynku że nie wiadomo, który najlepszy. Ubezpieczyłem auto w YU bo oferta byla tansza niz ta co mialem dotychczas. zobaczymy jak bedzie dalej. A tak czy inaczej z Yanosikiem i tak jezdze i tak, wiec wzialem

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl