:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C całkowite zachmurzenie

Gmina Tarczyn najlepszym miejscem zamieszkania!

W zakończonej właśnie III edycji ogólnopolskiego konkursu „Przyjazna Polska”, gmina Tarczyn odniosła duży sukces, zwyciężając w kategorii „Dobre Miejsce Zamieszkania”. Co więcej tarczyński samorząd zajął, w skali kraju, 2. miejsce w rankingu analiz scoringowych przeprowadzonych przez firmę INC Rating wśród wszystkich uczestników przedsięwzięcia „Gmina Fair Play”!

Powyższe fakty potwierdzają, iż gmina Tarczyn znajduje się w bardzo dobrej kondycji finansowej i osiąga korzystne wskaźniki w kontekście różnego rodzaju aspektów związanych z zarządzaniem samorządem.

Ocena ekspertów

Należy też zaznaczyć, że tytuł „Gmina Fair Play 2016 – Samorząd z Wizją” uzyskało zaledwie 6 samorządów z Mazowsza (spełniły złożone wymagania konkursu i przeszły pozytywnie szczegółową procedurę weryfikacyjną), w tym - już po raz 12 - gmina Tarczyn. Mazowieccy laureaci tegorocznej edycji plebiscytu „Gmina Fair Play” to również: gmina Błonie, gmina Góra Kalwaria, gmina Mszczonów, gmina Lesznowola oraz gmina Brwinów.

- Cieszy mnie bardzo, że nasza rzetelna, sumienna praca na rzecz gminy Tarczyn jest szanowana i tak wysoko oceniana przez zewnętrznych, niezależnych ekspertów z różnych dziedzin – podkreśla burmistrz Barbara Galicz. – Dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasz samorząd. To także ich sukces! – dodaje.

Najlepsze warunki dla rozwoju

Celem konkursu „Gmina Fair Play” jest identyfikacja gmin przyjaznych inwestorom, a więc działających zgodnie z zasadami przejrzystości procedur,  charakteryzujących się praworządnością, stwarzającym na swym terenie możliwie najlepsze warunki dla rozwoju w sferze gospodarczej, inwestycyjnej oraz społecznej i kulturowej. „Przyjazna Polska” promuje z kolei osiągnięcia gmin, strategie ich działań oraz wysokie kryteria profesjonalnego zarządzania.

Jedną z najważniejszych korzyści wynikającą z obu ww. programów jest szeroka promocja i możliwość zaprezentowania dokonań gmin oraz ich planów na forum publicznym.

Wyżej wymienione wyróżnienia są już kolejnymi przyznanymi gminie Tarczyn w ostatnich tygodniach. W tym okresie tarczyński samorząd zdobył ogólnopolskie godło „Najwyższa Jakość Usług” wraz z prestiżową statuetką „Perła Jakości”, złoty certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” oraz nagrodę „Lider Polskiego Samorządu”.

 

Szymon Woźniak

Gmina Tarczyn najlepszym miejscem zamieszkania! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl