:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Dni Konstancina

Kultura, Konstancina - zdjęcie, fotografia
CZE 15
Amfiteatr, Park Zdrojowy, Konstancin-Jeziorna godz: 12:00

Gwiazdą pierwszego dnia będzie wokalistka Katarzyna Cerekwicka. W niedzielę przeniesiemy się w barwne lata 20. i 30. ubiegłego stulecia. Podróż w czasie zapewni Piknik Retro z atrakcjami sprzed stu lat oraz efektowna Parada Retro w strojach z epoki.

Program Dni Konstancina  

Sobota 15 czerwca

Amfiteatr

15.00-18.00  Występy  grup artystycznych:

 • Chór Cantabile
 • Grupa ER-nesta
 • Chór No Bell Montessori
 • Grupa Taneczna  – Egurrola Dance Studio

Koncert zespołu Manaus

Manaus zespół który łączy muzykę rockową, elementy funky z ważna rolą tekstu piosenek. Jakosc muzyczna i nietuzinkowe osobowości muzyków dają energię i klimat. Zespół koncertuje w kameralnych klubach A zdarzało się że dla wielotysiecznej publiczności w Chinach. Emocje gwarantowane.

Koncert Mateusza Krautwursta

Jeden z najciekawszych muzyków młodego pokolenia. 
Finalista programu telewizyjnego The Voice of Poland ma na swoim koncie solowe płyty oraz wspólne nagrania ze znanymi artystami. Podczas koncertu Mateusz Krautwurst zaprezentuje wybrane utwory z autorskiej drogi artystycznej oraz piosenki mistrzów polskiej frazy wokalnej: Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego i Mieczysława Fogga. W akustycznej odsłonie pojawi się z towarzyszeniem Agi Jano (instr. perkusyjne) i Roberta Skrzypca (instr. klawiszowe).  W tej muzyce swoboda pojawia się pomiędzy elegancją i luzem, jazzem i muzyką pop, nowoczesną produkcją i brzemieniem retro.

20.30–22.00 Koncert Katarzyny Cerekwickiej

Gwiazdą tegorocznych Dni Konstancina będzie znana wokalistka Kasia Cerekwicka, która zaśpiewa w amfiteatrze swoje największe przeboje. W 2017 roku mija dokładnie 20 lat odkąd mogliśmy usłyszeć Kasię po raz pierwszy. Wokalistka z dyplomem i kilkunastoletnim doświadczeniem scenicznym, która potrafi skupić uwagę nawet najbardziej wytrawnego widza. Jak sama mówi, najważniejszy jest dla niej bliski kontakt z publicznością, dlatego każdy jej występ jest perfekcyjny i na długo zapada w pamięć. Ma na swoim koncie 6 płyt studyjnych i hity m.in. „Na kolana”, „S.O.S”, „Zostań”, które na stałe zapisały się w kanonie polskiej muzyki rozrywkowej. O tym, że jest profesjonalistką i jak świetnie czuje się na scenie udowodniła m.in. w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” – wcielając się w gwiazdy światowego formatu. Była półfinalistką V edycji „Taniec z Gwiazdami” TVN i wystąpiła w programie „Tylko nas dwoje” na antenie Polsat, w którym występowała jako trener wokalny. W 2015 roku po kilkuletniej przerwie – Kasia powróciła z nową energią oraz płytą „Między słowami”.

Park Zdrojowy

14.00-18.00 Atrakcje w plenerze:

 • Dmuchane zabawki, zabawy sportowe – Gosir
 • Animacje Ogród z zabawkami, gry i zabawy dla dzieci
 • Papierowy ogród – warsztaty plastyczne
  Konstanciński park w czerwcowe popołudnie jest pełen słońca. I właśnie taki słoneczny park stanie się inspiracją dla małych artystów, którzy wykorzystując bibułę, tekturę, karton, papier stworzą baśniowy ogród, do którego, mamy nadzieję, zawitają motyle, pszczółki, biedronki… Warsztaty dla dzieci. Prowadzący: Ewa Panasiuk
 • Włóczkostwory – warsztaty artystyczne. Na warsztatach z różnokolorowych włóczek, drewnianych patyków i oczek będziemy mogli wyczarować stwory, stworki i  inne …orki. Co kto w duszy ma. Warsztaty dla dzieci. Prowadzący:  Marta Wieremiejuk-Łęcka
 • Robienie przypinek okolicznościowych

13.00-20.00  Stoiska artystyczne, handlowe, gastronomiczne

Hugonówka

18.00- 19.30  Premiera spektaklu  ,,Pensjonat pod Meduzą” grupy AD REM  w reżyserii Ewy Cielesz (sala widowiskowa)

Pani Matylda  otrzymuje w spadku po prababce Felicji pensjonat. Wraz z mężem Witoldem i dwiema córkami: Izabelą i Karoliną, nie mają pojęcia, jak nim zarządzać. Karolina zresztą myśli jedynie o jak najszybszym wyrwaniu się z tego miejsca. Witold jest malarzem i jego praca twórcza jest dla niego priorytetem. Życie Witolda i Matyldy zamienia się w codzienne sprzeczki i wzajemne obwinianie się. Nic dziwnego, że pensjonat nie zachęca gości i stoi bezużytecznie, przez co nie zarabia. Witold ma przyjaciela, doktora Piotra, który samotnie wychowuje syna Filipa,  zakochanego w Karolinie (bez pamięci i wzajemności. Piotra to przeraża, stara się odciągnąć Filipa od Karoliny, ale nie może powiedzieć, dlaczego. Filip  wpada na pewien pomysł, który trzyma w ścisłej tajemnicy przed członkami rodziny. Rozsiewa informację, że w starym pensjonacie ukryty jest tajemniczy skarb, którego dotąd nie odkryto, ponieważ straszy tam zmarła seniorka rodu, babka Felicja.  Przyciągają tym  dziwacznych pensjonariuszy szukających przygód: Janinę, poszukującą zmarłego męża, sądząc, Werę, zwykłą oszustkę, udającą, że potrafi wywoływać i poskramiać duchy, bezdomnego Heniutka,,  Agatę Świętą, dziennikarkę, która szuka sensacyjnego tematu. Spektakl komediowy. 

Występują: Kasia Sosnowska  – Janina, Anna Janczak – Wera, Wioleta Kogut – Matylda,  Anna Dziekońska  – Agata Święta, Antonina Hairulin – Karolina, Katarzyna Stawczyk – Izabela, Paweł Pocztarski – Bezdomny Heniutek, Szymon Śliwiński – Witold, Rafał Łukaszewicz  – doktor Piotr, Antoni Łukaszewicz – Filip

Scenariusz i reżyseria – Ewa Cielesz, Operator muzyki – Tomasz Sosnowski, Scenografia – Szymon Śliwiński 

Atrakcje sportowe:

9.00 -18.00 Turniej Siatkówki plażowej ( boisko do siatkówki)

 • 9.00 Turniej żeński o Puchar Burmistrza Gminy K-J
 • 15.00 Turniej młodzieżowy ( męski do lat 18) o Puchar Starosty Piaseczyńskiego

16.00 Turniej badmintona dla młodzieży

16.30 Pokaz technik Submisson fighting – styl walki będący połączeniem technik Brazilian jiu-jitsu , Sambo i zapasów oraz brazilian jiu-jitsu – sztuki walki powstałej w Brazylji na bazie japońskiego jiu-jitsu , judo i zapasów.

Wystawy 15-16 czerwca

Oprowadzanie po wystawie Magdaleny Shummer-Fangor ( sala galerii )

Hugonówka: sobota 15.06 – godz. 16.00, niedziela 16.06 – godz. 16.00.

Wystawa Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Konstancina-Jeziorny (sala muzealna)        

Wystawa Joseph Pressmane z cyklu Mistrzowie École de Paris (Sobota, 15 czerwca, godz. 10.00-16.00 Villa la Fleur, ul. Szpitalna 14)

Muzeum Gminne Stefana Żeromskiego i Jego Rodziny( Willa Świt, ul. Żeromskiego 4 godz. 11.00-18.00)

Wystawy  plenerowe:

Wystawa Krótka Historia Konstancina ( plener przy Sienkiewicza )

Wystawa Five Dreams autorstwa Beaty Czapskiej ( plener przy Hugonówce)

Wystawa  z okazji jubileuszu Klubu Fotograficznego F8 (plener przy Hugonówce)

Wystawa modeli konstancińskich zabytkowych willi autorstwa Andrzeja Makulskiego (Niedziela, 16 czerwca, godz. 13 – plener przy Hugonówce)

 

Niedziela 16 czerwca

13.30 -14.00  Parada Retro (Stara Papiernia-Amfiteatr)

Amfiteatr

14.00-18.00

 • Koncert zespołu The Warsaw Dixielanders
 • Program taneczny Lata 20., lata 30.
 • Magiczny Pan – pokaz iluzji
 • 16.30 Album Rodzinny – koncert Kacpra Kuszewskiego

Recital Kacpra Kuszewskiego „Album rodzinny” to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojnia, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga.  Pomysł zrodził się przy przeglądaniu starego rodzinnego albumu. Nieznajome postaci ze zdjęć aż się prosiły, żeby wymyślić im nowe, zabawne życiorysy.  Niektóre piosenki były też inspirowane prawdziwymi historiami rodzinnymi twórców. W ten sposób powstała galeria nietuzinkowych postaci, niezwykłych miejsc i zdumiewających sytuacji, które zdarzyły się lub mogły się zdarzyć naszym dziadkom. Dowcipne teksty, mimo że opisują sprawy sprzed lat, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości. Nie brakuje również utworów bardziej nastrojowych, lirycznych, z nutką nostalgii.

20.00 – 21.30 Bodo Cafe

„Bodo Café” to barwne i rozśpiewane widowisko, które zabiera publiczność do epoki piosenek z duszą i charakterem. Łączy znane i lubiane piosenki filmowe z lat 20-tych i 30-tych poprzedniego stulecia oraz porywającą muzykę na żywo z pełną wdzięku, komediową historyjką miłosną. Piosenki filmowe Eugeniusza Bodo składają się na opowieść o kochliwym i niezmiernie przy tym roztargnionym Zygmusiu. Główny bohater zjawiając się w Bodo Café wpada w sam środek miłosnej awantury i uruchamia lawinę komicznych zdarzeń.  Jedynie w Bodo Café można spotkać wszechwiedzącego kelnera i i ognista tancerkę flamenco wraz z szeregiem barwnych postaci rodem z przedwojennych kabaretów, posłuchać najpiękniejszych sentymentalnych piosenek i przeżyć jedyną w swoim rodzaju terapię przez… TANGO! Wystąpią absolwenci krakowskiej i katowickiej Akademii Muzycznej  oraz  zespół TangoStan Quintet

Scenariusz: Witold Pelka , Reżyseria: Magdalena Gnatowska, Kierownictwo muzyczne: Krzysztof Kołodziej

Aranże: Krzysztof Kołodziej, Agnieszka Śliwińska, TangoStan Quintet , Choreografie i ruch sceniczny: Nadia Mazur

Park Zdrojowy

13.30–14.00 Parada Retro (Stara Papiernia – Amfiteatr)

14.00-18.00 Atrakcje Retro w plenerze:

 • Geometryczne witraże  – warsztaty plastyczne. Przy pomocy kolorowych kwadratów papieru, kleju i nożyczek dzieci wykonają geometryczne witraże, a właściwie mozaiki. Będzie można skorzystać z gotowych projektów lub samodzielnie zaprojektować wzór obrazka. Prowadzący: Ewa Panasiuk
 • Zaplączmy się w Konstancinie – wspólne tkanie gobelinu. Plątanie i przeplatanie to świetna zabawa dla całej rodziny, dlaczego więc nie spróbować stworzyć wspólnej tkaniny z całą wielką konstancińską rodziną?! KDK zaprasza małych i dużych na wspólne tkanie. Stworzymy  gobelin, w którym każdy zostawi swój ślad i emocje, a może także wplecie swoje wspomnienia – tasiemkę, która przewiązywała miłosne listy lub kawałek włóczki ze swetra kogoś bliskiego. Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, wszystkiego nauczymy się na miejscu. Chodzi o spotkanie, wspólne działanie, rozmowę, dodanie swojej twórczej cegiełki do pierwszej w historii Konstancina tkaniny stworzonej przez mieszkańców. Plątanie, wplatanie i przeplatanie pod kierunkiem artysty plastyka Marty Wieremiejuk-Łęckiej
 • Animacje, gry i zabawy sportowe w stylu Retro
 • Konkurs Konstancińscy liderzy bród i wąsów  – Wiemy, że brodaczy i wąsaczy jest w mieście dużo. Tylko nie wszystkich widzieliśmy na własne oczy. Najwyższy czas przestać się chować i przyjść prosto do stoiska My jesteśmy inni koło Amfiteatru. Od 14:00 czeka na Was szalenie miłe jury, które czule przyjrzy się Waszym zarostom. Pamiętajcie, że to konkurs. A jak konkurs to i nie byle jakie nagrody.
 • Konkurs na Strój Retro – Szykowna suknia i sznur pereł, rękawiczki i boa z piór, garnitur w prążki i buty Al Capone… i strój na Paradę Retro gotowy. A jak na paradę to i na KONKURS,  którego celem jest wybranie stroju najlepiej oddającego stylistykę lat 20. i 30. XX w. Konkurs zostanie rozegrany w dwóch kategoriach: indywidualnej i rodzinnej. Nagrody czekają!!! Zachęcamy do wspólnej zabawy.
 • Atelier fotograficzne
 • Przejażdżki tricyklem oraz bicyklami
 • Prezentacja zabytkowych samochodów
 • Karykaturzysta
 • Kataryniarz
 • Kawiarenka Seniorów

13.00 – 20.00 Stoiska artystyczne, handlowe i gastronomiczne

Święto miasta to czas na zaspokojenie Waszych wszystkich zmysłów. To co będzie działo się na scenie i pod nią, nasyci Wasz wzrok i słuch. A co z węchem, dotykiem i smakiem? O to zadbają wystawcy, których zaprosiliśmy na Dni Konstancina. Ze strefy z małą z gastronomią nie wyjdziecie głodni, to dobrze. Musicie mieć energię, aby eksplorować aleję pełną wyrobów rękodzielniczych, dzieł sztuki, zabawek i akcesoriów dla dzieci. Gwarantujemy, że wrócicie do domów z kilkoma pamiątkowymi zakupami.

Hugonówka

11.00-13.00 Spacery po Konstancinie

11.30-15.00 Grad Prix w Boule – Zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach w boule. Gra jest przyjemna, prosta i co najważniejsze integracyjna.  Wspólnie z osobami realizującymi program „Konstancin przyjazdy seniorom”, zachęcamy do wzięcia udziału w międzypokoleniowej zabawie. Zaczynamy o 11:30  pod Hugonówką. Prosimy o zgłoszenie swojego udziału pod nr 501 385 472.

14.30 -16.00  Piknik Retro

15.00 – 16.30  Mecz Retro Piłki Nożnej

17.00 -18.00 Jak smakowały lata 20. i 30. XX w . – spotkanie z historykiem obyczajowości,  autorką książki Smaki dwudziestolecia Mają Łozińską oraz jej mężem Janem Łozińskim, autorem wyboru zdjęć prezentowanych w książce. Tematem rozmowy będą cukiernie, kawiarnie, restauracje… Bankiety, przyjęcia, proszone kolacje… Zakupy na targu, na hali, wystrój jadalni i wyposażenie kuchni… Co jadano, gdzie jadano, jak gotowano w przedwojennej Polsce?

18.00-21.00  Balon w Parku Ikara

18.00-19.30  Spektakl  Tamara L.  Sztuka przybliża mało znane losy znakomitej malarki okresu art deco Tamary Łempickiej (1898-1980), urodzonej w Warszawie, która w wieku 20 lat osiadła w Paryżu, w 1939 r. wyemigrowała do USA, a w 1974 r. do Meksyku, gdzie zmarła. Była czołową przedstawicielką art deco, wystawiała swoje obrazy w najbardziej prestiżowych galeriach i muzeach świata, wchodząc do elity sztuki tej epoki. Jej dzieła są zresztą popularne do dziś. Występują: Maria Nowotarska, Agata Pilitowska. Reżyseria: Kazimierz Braun

21.30-23.30  Potańcówka w stylu lat 20. i 30.  – Bal Apasza (altana) Grand Slam Quartet

Muzyka Grand Slam Quartet to esencja dobrej, muzycznej energii. To swing ze szczyptą cygańskiego charakteru w najlepszym wydaniu. Zespół tworzy czwórka młodych muzyków: Kinga Kłoczko – skrzypce, Marcin Sulowski – saksofon sopranowy, tenorowy, Mariusz Pomian – gitara cygańska, Karol Szczubełek – kontrabas

Atrakcje sportowe:

 9.00-18.00 Turniej Siatkówki Plażowej ( boisko do siatkówki)

 • 9.00-15.00 Turniej męski o Puchar Burmistrza Gminy K-J
 • 15.00-18.00 Turniej młodzieżowy (żeński do 18 lat) o Puchar Starosty Piaseczyńskiego

15.00 Symultana szachowa – rozgrywki

15.30 Bieg z misiem ( zapisy od 13.00)

17.00  Symultana szachowa z arcymistrzynią Panią Agnieszką Brustman

Reklama

Dni Konstancina komentarze opinie

 • gość 2019-06-14 13:28:10

  Polecam podczas dni Konstancina skorzystać z kurtyn wodnych umieszczonych w parku.Ubawicie się mocno.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-15 07:11:33

  Kiedyś to były imprezy w parku a teraz to jest kicha. Przyjeżdżały naprawdę znane zespoły, a to co jest teraz to jest kicha.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-15 07:11:51

  Kiedyś to były imprezy w parku a teraz to jest kicha. Przyjeżdżały naprawdę znane zespoły, a to co jest teraz to jest kicha.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez itvpiaseczno.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

FIRMA FOTO EXPRESS KUJASZEWSKI VIDEOFILMOWANIE MARIUSZ KUJASZEWSKI z siedzibą w Piaseczno 05-500 , Sierakowskiego 12c

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"