:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

Kolarstwo, Cisowianka Mazovia Marathon Piasecznie - zdjęcie, fotografia
itvpiaseczno 19/09/2019 14:25

Wybitny kolarz i zwycięzca Tour de Pologne Cezary Zamana wraz z Burmistrzem Piaseczna zapraszają w sobotę 5 października wszystkich miłośników rowerów na maraton Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Czekają 4 różne trasy, wiele nagród i prestiżowy tytuł Najlepszego Zawodnika Piaseczna. Dodatkowo, mieszkańcy Piaseczna mają zniżkę przy zapisach.

„Każdy, dla kogo ruch i rekreacja na świeżym powietrzu są ważną częścią życia, świetnie poczuje się na moim maratonie” – przekonuje Cezary Zamana, znakomity były zawodnik, a obecnie organizator największych w Polsce rowerowych imprez dla amatorów. „Z myślą o dzieciach i dorosłych, kobietach i mężczyznach, początkujących i doświadczonych kolarzach przygotowałem aż cztery zróżnicowane pod kątem długości i poziomu trudności trasy” – zapowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Dodatkową zachętą są atrakcyjne zniżki dla mieszkańców Piaseczna przy opłacie startowej na maraton:

  • dystanse Fit / ½Pro / Pro- opłata 50 zł za udział w maratonie bez względu na termin wpłaty (koszt numeru startowego dla osoby która nie posiada tegorocznego numeru startowego z cyklu to kwota 20 zł)
  • dystans Hobby - dzieci do lat 13 zwolnieni z opłaty startowej, jedynie wpłacają kaucję za numer w wysokości 20 zł. Opiekunowie dzieci zobowiązani są do okazania w biurze zawodów legitymacji szkolnej.

 

Dla dorosłych

Najbardziej wprawieni zawodnicy docenią moc sportowych atrakcji i cały wachlarz wyzwań czyhających na dystansie ½ Pro (45 kilometrów) oraz Pro (68 kilometrów). To tam będzie trzeba wykazać się największą wytrzymałością, siłą w nogach i odpowiednią strategią w głowie. Kolarski zmysł Cezarego Zamany i blisko osiemset tysięcy kilometrów przejechanych w zawodowym peletonie pozwalają mu na przygotowanie tras, które na długo zapadają w pamięć. Kolorytu zmaganiom doda odcinek specjalny Continental, czyli specjalnie wyznaczony fragment trasy, za którego pokonanie w najkrótszym czasie przysługiwać będzie voucher na zakup motoryzacyjnych produktów firmy Continental.

Mniej doświadczeni zawodnicy, preferujący rekreację nad twardą, sportową rywalizację poczują się jak w siódmym niebie, pokonując dystans Fit (20 kilometrów). „Jestem przekonany, że trasa ta spodoba się zwłaszcza paniom oraz starszym mieszkańcom Piaseczna, na których udział w niedzielnym maratonie także liczę” – deklaruje Cezary Zamana.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo zawodników, peleton na dystans Fit wyruszy odpowiednio wcześniej niż ½ Pro oraz Pro.

 

Dla młodzieży

Młodsi zawodnicy będą rywalizować na dystansie Hobby (6 kilometrów). Trasa została wytyczona tak, aby nie tylko dostarczyć kolarzom adrenaliny, ale również umożliwić ich opiekunom głośny, efektowny doping. Do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu motywować będzie także marka GO Sport. Przygotowała ona upominki dla 10 młodzieżowych zawodników. Wygrać będzie można także upominki ufundowane przez Bokserska Autoserwis.

 

Dla maluchów

„Razem ze mną do Piaseczna przyjedzie znana z telewizji Rybka MiniMini. Wspólnie zorganizujemy tutaj darmowe zawody dla przedszkolaków. Będą mogli oni ścigać się na rowerkach biegowych, czterokołowych lub takich z dwoma kółkami. W tym wypadku mniej liczy się sprzęt, a bardziej rodzinna zabawa i zachęcenie dzieci do ruchu na świeżym powietrzu” – podkreśla Cezary Zamana. „Dlatego dla każdego małego zawodnika przyszykowałem pamiątkowy dyplom” – dodaje.

Opiekunowie muszą zadbać, aby startujące w zawodach dzieci miały kaski. Istnieje możliwość wypożyczenia takiego w Biurze Zawodów.

 

 

Zaplecze na mistrzowskim poziomie

Jak przystało na zawodowca, Cezary Zamana doskonale wie, jak powinno wyglądać profesjonalne zaplecze maratonu MTB. W sobotę, dzień przed zawodami na oficjalnym fan page’u zawodów (fb.com/mazoviamtb/) ogłoszone zostanie najlepsze ciśnienie do opon. W niedzielę, w miasteczku rowerowym będzie można dopompować opony do odpowiednich wartości. Ze wsparcia Continental będzie można także skorzystać na trasie: na każdym bufecie dostępne będą dętki tej firmy oraz stacjonarne pompki, umożliwiające szybkie usunięcie kapcia.

Doraźny i darmowy serwis rowerowy świadczyć będzie w miasteczku rowerowym zespół specjalistów AJs Fenwicks, pomagając w regulacji przerzutek czy naciągu linek.

O nawodnienie zawodników zadba tytularny sponsor cyklu – Cisowianka. Tej orzeźwiającej i zdrowej wody starczy dla każdego. Każdy zawodnik będzie mógł także posilić się: na trasie rozstawione będą bufety z żelami, owocami i izotonikami od firmy Nutrend, a po powrocie w miasteczku czekać będzie ciepłe regeneracyjne danie oraz owoce i ciasta.

 

Silna motywacja

O jak najlepszy wynik warto postarać się z kilku powodów. Po pierwsze, na każdym z czterech dystansów prowadzona będzie klasyfikacja na Najlepszego Mieszkańca Piaseczna (z podziałem na płeć). To prestiżowy i dający powody do dumy tytuł. Po drugie, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe puchary. Po trzecie, sponsorzy i partnerzy Cisowianka Mazovia MTB Marathon przygotowali atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy OPEN każdego z 3 dystansów otrzymają bony o wartości 50 zł (Fit), 75zł (1/2 Pro) i 100 zł (Pro), na usługi w serwisie Alltop Auto Instalacje Gazowe.

Firma Inter Pack ufundowała jeden ze swoich flagowych uchwytów – Lotos, z którym do domu wróci jeden z zawodników.

Maraton w Piasecznie będzie także finałową odsłoną zmagań w ramach Continental MTB Mazowsze oraz edycja podsumowującą cały tegoroczny cykl Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2019 , który w tym sezonie składał się z 13 edycji organizowanych na terenie całego kraju.

 

Mocna drużyna

Współorganizatorem Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Piasecznie jest Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Partnerem maratonu jest Nadleśnictwo Chojnów.

 

Zapisy na niedzielny maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl.

 

CEZARY ZAMANA

Jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy, który w historii polskiego sportu zapisał się wytrwałością, śmiałą i odważną jazdą oraz wielkim hartem ducha, pozwalającym mu triumfować w walce o najcenniejsze tytuły.

Spośród wielu zwycięstw Cezarego Zamany, wymienić należy te najważniejsze: triumf na etapie Criterium du Dauphine Libere (1993), pierwsze miejsce w klasyfikacji Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005), a także indywidualne Mistrzostwo Polski w kolarstwie (1999) i pierwsze miejsce w Tour de Pologne (2003).

Po zakończeniu zawodowej kariery Cezary Zamana nie zerwał z rowerem. Zaczął dzielić się swoją pasją z innymi, skutecznie upowszechniając kolarstwo górskie oraz szosowe poprzez organizację cyklów maratonów MTB i wyścigów kolarskich.

 

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Stworzony przez Cezarego Zamanę cykl maratonów MTB przeznaczony dla wszystkich poszukujących sportowych emocji na najwyższym poziomie. Starannie dobrane lokalizacje na terenie całej Polski, świetnie zaprojektowane trasy na czterech dystansach (Hobby, Fit, ½ Pro i Pro) oraz darmowe wyścigi dla przedszkolaków czynią z każdego maratonu Mazovii wyśmienitą imprezę dla całej rodziny. Do jazdy w peletonie Cezarego Zamany zachęcają także atrakcyjne nagrody oraz fantastyczna atmosfera panująca w rowerowym miasteczku Mazovii.

 

PCISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON Piaseczno 2019

 

Miasteczko rowerowe: GOSiR Piaseczno, ul. 1 Maja 16 ( stadion)

 

Piątek,  4 października

 

15.00-17.00 - zapisy w Biurze Zawodów ( GOSiR Piaseczno, ul. 1 Maja 16)

 

Sobota,  5 października

 

8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów ( GOSiR Piaseczno, ul. 1 Maja 16)

 

10.30 - start dystansu Hobby ( Piaseczno- Żabieniec, ul. Leśna)

11.40 - start dystansu Fit ( Piaseczno- Żabieniec, ul. Leśna)

12:00 - start dystansów ½ Pro, Pro ( Piaseczno- Żabieniec, ul. Leśna)

 

12.10 - dekoracja etapowa dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)

12:30- wręczenie Finisherów 2019 na dystansie Hobby

12.45 - dekoracja Continental MTB Mazowsze na dystansie Hobby

13:00- dekoracja generalna na dystansie Hobby – indywidualna i drużynowa (  nagrody w konkursie dla uczestników dystansu Hobby, którzy mają zaliczone minimum 8 maratonów w cyklu 2019)

13:30 - dekoracja etapowa dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców

14:00- Wręczenie Finiszerów 2019 z dystansu Fit i klasyfikacji SISU

14:30- dekoracja etapowa na dystansie ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców

15:00- dekoracja Continental MTB Mazowsze na dystansie Fit

15:30-  dekoracja etapowa na dystansie Pro i klasyfikacji mieszkańców ( konkurs dla uczestników maratonu) 

16:00- dekoracja generalna cyklu na dystansie Fit

16:30- dekoracja generalna  klasyfikacji drużynowej Junior

16:40- dekoracja generalna klasyfikacji drużynowej Rodzinnej

17:00- dekoracja Continental MTB Mazowsze na dystansach ½ Pro i Pro

17:30 – wręczenie Finisherów 2019 i klasyfikacji SISU z pozostałych dystansów

17:50- dekoracja generalna dystansu ½ Pro

18:15- dekoracja generalna dystansu Pro

18.30- dekoracja generalna klasyfikacji Par Mix

18.40- dekoracja generalna klasyfikacji drużynowej  ( nagrody w konkursie dla uczestników którzy mają zaliczone minimum 8 maratonów w cyklu 2019)

 

Program zawodów MiniMini + Mazovia

 

10.00-12.00 - zapisy w biurze zawodów

12.05 - odprawa techniczna

12.10 - start zawodów według kategorii

13.00 - wręczanie upominków dzieciom na podium

12.30-13.30 - odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów

 

 

*Program dekoracji jest podany orientacyjnie i możliwe są przesunięcia czasowe

* Dekoracje odbędą się na terenie GOSiR Piaseczno ( ul. Maja 16)

Reklama

Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Piasecznie komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez itvpiaseczno.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

FIRMA FOTO EXPRESS KUJASZEWSKI VIDEOFILMOWANIE MARIUSZ KUJASZEWSKI z siedzibą w Piaseczno 05-500 , Sierakowskiego 12c

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"