:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Asp. sztab. Marek Bryciński z Piaseczna najlepszym oficerem dyżurnym garnizonu stołecznego

Kronika policyjna, sztab Marek Bryciński Piaseczna najlepszym oficerem dyżurnym garnizonu stołecznego - zdjęcie, fotografia

Podczas stołecznego finału Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Konkurencje obejmowały test wiedzy zawodowej oraz symulację pełnia służby na stanowisku kierowania. Najlepszym okazał się policjant z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie asp. sztab. Marek Bryciński. Naszemu koledze serdecznie gratulujemy!

Jedną z możliwości doskonalenia umiejętności niezbędnych w pracy zawodowej jest uczestniczenie w zawodach, bądź konkursach. Dzięki bezpośredniej rywalizacji można rozszerzać swoje kompetencje i pogłębiać wiedzę, jednym słowem się rozwijać. Z tej okazji skorzystali policjanci ze służby dyżurnej, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji.

Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy został rozegrany w komendach rejonowych, powiatowych i w komisariatach specjalistycznych. II etap odbył się 2 września br. w komendzie stołecznej, natomiast ostatni zostanie zorganizowany w listopadzie w Szkole Policji w Katowicach.

W I etapie turnieju policjanci, na terenie jednostek macierzystych, rozwiązywali test wiedzy z zakresu działania policjantów pełniących służbę na stanowisku kierowania. Najlepsi awansowali do II etapu, który odbył się w budynku komendy stołecznej, gdzie funkcjonariusze pod okiem komisji pisemnie odpowiadali na 60 pytań przez 60 minut. Kolejną konkurencją rozegraną w stołecznym finale była symulacja pełnienia służby na stanowisku kierowania, która obejmowała m.in. przyjęcie zgłoszenia, kierowanie siłami i środkami oraz dokumentowanie wykonanych czynności w policyjnych bazach informatycznych.

Poszczególne konkurencje wyłoniły trzech zawodników, którzy okazali się najlepsi między innymi w rejestrowaniu zdarzeń w policyjnych bazach, inicjowaniu niezbędnych działań po przyjęciu zgłoszenia, skutecznym kierowaniu siłami i środkami jednostki Policji, a także w podejmowaniu adekwatnych decyzji i radzeniu sobie w sytuacjach trudnych.

Pierwsze miejsce zajął nasz policjant asp. sztab. Marek Bryciński, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie na stanowisku oficera dyżurnego, tuż za nim uplasował się nadkom. Robert Padzik z KPP w Mińsku Mazowieckim, następnie nadkom. Piotr Szczepaniak z KPP w Otwocku. Asp. sztab. Marek Bryciński weźmie teraz udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 22-23 listopada 2018 roku w Katowicach. Asp. sztab. Markowi Brycińskiemu gratulujemy i życzymy powodzenia podczas ostatecznych rozgrywek.

kpppiaseczno.policja.waw.pl

Asp. sztab. Marek Bryciński z Piaseczna najlepszym oficerem dyżurnym garnizonu stołecznego komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-13 22:50:53

    Gratulacje!!!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl