:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

Areszt dla 40- latki, podejrzewanej o dokonanie rozboju na starszej kobiecie

Kronika policyjna, Areszt latki podejrzewanej dokonanie rozboju starszej kobiecie - zdjęcie, fotografia

Przed kilkoma dniami w Tarczynie wracającej z zakupów 86- latce zaoferowana została pomoc przy wniesieniu pakunków do mieszkania. Jednak już po wejściu do mieszkania starsza kobieta została siłą wepchnięta i zamknięta w łazience. 40- letnia kobieta rozpoczęła kradzież co cenniejszych przedmiotów. Po pościgu została ona zatrzymana przez miejscowych policjantów. Decyzją sądu na najbliższe trzy miesiące trafiła już aresztu śledczego.

Wracająca do swojego mieszkania w jednym z tarczyńskich bloków 86- letnia kobieta spotkała się z ofertą pomocy przy wniesieniu zakupów. Choć kobieta chcąca pomóc nie była jej znajomą, to jednak skorzystała z przysługi. Jednak tuż po wejściu do mieszkania, pomoc przerodziła się w przemoc. Kobieta została siłą wepchnięta i zamknięta w swojej łazience. Tymczasem nieznajoma rozpoczęła sprawdzać i kraść co cenniejsze przedmioty z mieszkania.

Wybiegając z tego mieszkania nie pozostała jednak niezauważona. I to właśnie dzięki sąsiadom wszęty został alarm. Z uwagi na bliskość komisariatu w Tarczynie, policjanci wspólnie z mieszkańcami po pościgu zatrzymali jak się okazało 40- letnią mieszkankę Warszawy.

Z policyjnych ustaleń wynika, że w przeszłości kobieta ta odpowiadała już między innymi za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze z Tarczyna w tej sprawie

złożyli do prokuratury w Grójcu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ponownie apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z osobami obcymi oferującymi wszelkiego rodzaju "atrakcyjne" towary lub jak na tym przykładzie „pomoc”. Celem takich osób jest wejście do waszych domów i mieszkań. O wszelkich podobnych spostrzeżeniach prosimy natychmiast informować najbliższy komisariat policji lub zadzwonić na numer alarmowy 112.

Pamiętajmy bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą!

kpppiaseczno.policja.waw.pl

Areszt dla 40- latki, podejrzewanej o dokonanie rozboju na starszej kobiecie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl