:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C lekkie zachmurzenie

Afrykański pomór świń. Informacja Inspektora Powiatowego w Piasecznie.

Czy wiecie ile padło dzików z powodu wirusa afrykańskiego pomoru świń na terenie Powiatu Piaseczyńskiego? Liczba jest szokująca. W 2017 i od początku 2018 roku ,a terenie powiatu zanotowano prawie 500 przypadków wirusa. Padło ponad 200 dzików. Dokładną ilość przedstawia Powiatowy Inspektor Weterynarii  lek. wet. Małgorzata Burczyńska, radnym powiatu na ostatniej sesji, która miała miejsce 22 lutego.

Co to jest Afrykański Pomór Świń (ASF)?

Afrykański pomór świń (ang. African Swine Fever) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie oraz dziki. Najczęstszym sposobem zakażenia zwierząt jest bezpośredni lub pośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi. W przypadku gospodarstw utrzymujących świnie, rozprzestrzenianie się wirusa między gospodarstwami jest stosunkowo łatwe za pośrednictwem osób odwiedzających gospodarstwo, jak również przez zakażoną paszę, wodę, wyposażenie oraz karmienie zwierząt odpadami kuchennymi (zlewkami). Nosicielami choroby mogą być również dziki (śmiertelność świń hodowlanych zarażonych ASF wynosi 100%, część dzików może przeżyć zakażenie chorobą, ale w dalszym ciągu pozostają jej nosicielami).

Więcej informacji: http://www.piaseczno.pl/aktualnosci/773-afrykanski-pomor-swin

Afrykański pomór świń. Informacja Inspektora Powiatowego w Piasecznie. komentarze opinie

  • gość 2018-02-24 23:34:06

    Myśliwy morduje dziki. Dziki sa badane. Zakarzone sa utylizowane. Zdrowe sa do dyspozycji mysliwego. W ten sposób mysliwy otrzymuje przebadane zdrowe mieso dziczyzne na własnosc. Pomór to taka sama bajka jak walka z kornikiem w puszczy.

  • gośćBogusław - niezalogowany 2018-02-25 10:04:25

    Choroba rozwinęła się dzięki działaniom ekoterorystów.w zadnym kraju nie widziałem aby dziki tak sie panoszyły jak w Polsce.

Dodajesz jako: Zaloguj się