:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

5. urodziny Hugonówki

Kultura, urodziny Hugonówki - zdjęcie, fotografia
MAJ 26
Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 godz: 14:00

Spektakl plenerowy dla najmłodszych, koncerty, animacje dla dzieci, wystawy, spotkania z artystami, feta urodzinowa z jubileuszowym tortem i potańcówka w altanie czyli 5.urodziny Hugonówki!

Świętujemy 5-lecie otwarcia Konstancińskiego Domu Kultury w odrestaurowanej willi Hugonówka. Dokładnie w maju 2014 roku nasza nowa siedziba otworzyła swe podwoje dla gości, a dla nas otworzyły się zupełnie nowe możliwości organizacji wydarzeń kulturalnych. KDK zyskał salę widowiskową, galerię oraz nowe sale na zajęcia, warsztaty i spotkania. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić zarówno dorosłych, jak i dzieci i młodzież do wspólnej zabawy.

15.00  Co w szafie piszczy – spektakl plenerowy dla dzieci (plener)

 

Każda szafa skrywa w sobie wiele magicznych tajemnic, ukrytych skarbów i sekretów czekających na odkrycie. Do odkrycia co w jednej z takich szaf piszczy zaprasza arcyciekawskie rodzeństwo Zośki i Jasia. Kiedy w domu dzieciaki zostają sam na sam z szafą babci i dziadka rozpoczyna się przygoda! Niesforne rodzeństwo znajduje skarby, oswaja potwory, odgrywa różne postaci – mola Zdzisława, Ciotkę Wandę, Płaszczarza Rękawiastego czy oddział Skarpeciaków. Odkrywa również rodzinne tajemnice i historie sprzed lat. Szafa staje się świetnym miejscem do zabawy, uruchamia wyobraźnię i mieści wszelkie niekonwencjonalne dziecięce pomysły. Spektakl zaskakuje różnorodnością form. Obok aktorów do życia budzą się lalki, ożywają przedmioty, maszerują skarpety. To feeria ruchu, barw, muzyki i słów.

16.00  Występy grup muzycznych KDK (altana)

 

  • Zespół Gitar klasycznych pod kierownictwem i z czynnym udziałem instruktora Dariusza Kwiatkowskiego zaprezentuje się w repertuarze klasycznym i rozrywkowym. Wystąpią: Małgosia Bosek, Weronika Bosek, Maja Stawiarska, Julia Opala, Monika Urbańska, Oleg Bałabanow oraz Patryk Wojciechowski.
  • Uczestnicy sekcji Keyboard/akordeon pod kierownictwem instruktora Roman Rudowskiego. Wystąpią: Aleksander Wąsik, Patryk Wojciechowski, Juliana Boer, Natalia Wojciechowska oraz Laura Szustkowska.

16.00 Oprowadzanie po wystawie "Pamiątki Konstancińskie" z zasobów KDK (sala multimedialna)

W 2011 roku Konstanciński Dom Kultury rozpoczął realizację projektu o nazwie Wirtualne Muzeum Konstancina, którego celem było i jest nadal gromadzenie wiedzy  i materiałów związanych z historią Konstancina-Jeziorny. W 2014 r., kiedy główną siedzibą KDK stała się Hugonówka, działania te zostały zintensyfikowane, a liczba zebranych materiałów znacząco się powiększyła.

Z okazji 5-lecia Hugonówki przygotowaliśmy wystawę, na której pokażemy najciekawsze  fotografie, dokumenty, dzieła sztuki i pamiątki związane z historią Konstancina-Jeziorny. Mamy nadzieję, że w przyszłości staną się one częścią Muzeum Konstancina-Jeziorny – miejsca, którego bogata i ciekawa historia warta jest utrwalenia i udostępnienia szerszemu niż obecnie gronu odbiorców.

 

16.45 BCA FLASH – Teatr improwizacji (altana)

 

Teatralna grupa improwizacyjna działająca od 2011 roku. Kolebką zespołu jest Konstanciński Dom Kultury, powstał podczas warsztatów towarzyszących Festiwalowi 321 Impro. Grupa utalentowanych chłopaków szybko zyskała sympatię publiczności, nie tylko w Konstancinie, lecz także w Warszawie i innych miastach. Młodzi komicy z grupy BCA Flash na scenie są jak tequila, rollercoaster i naga kąpiel w oceanie. Ich piorunujące spektakle rozsadzają najlepsze lokale i bawią publiczność do łez. Improwizacja teatralna, którą zobaczymy podczas show, polega na błyskawicznym, odgrywaniu na scenie tego, co widz zapragnie zobaczyć, bez scenariusza i wcześniejszych prób. Publiczność rządzi! Świetna zabawa gwarantowana!

17.30 Feta urodzinowa z THE WARSAW DIXIELANDERS (altana)

 

Wielka feta z okazji 5. urodzin Hugonówki. Ucztowanie w plenerze przy wspólnym stole pełnym smakołyków umili muzyka zespołu The Warsaw Dixilanders. Zespół zagra stary dobry  jazz, muzykę dixielandową oraz znane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed i powojennego. Oryginalne brzmienie i wykonanie gwarantują publiczności świetną zabawę. Nie zabraknie także urodzinowego tortu. Pochwalcie się swoimi wypiekami. Zachęcamy do udziału w konkursie na najsmaczniejszy tort jubileuszowy. Dla zwycięzców atrakcyjne nagrody. A dla wszystkich uczestników smakowita uczta!   

18.30 Spotkanie autorskie z Ewą Cielesz (galeria)

 

Ewa Cielesz, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych, a także krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (Filia Wrocław), Wydział Reżyserii. Zafascynowana teatrem i poezją pisze scenariusze, opowiadania, wiersze dla dzieci i dorosłych. Od lat instruktor teatralny w KDK. Na tym polu osiąga sukcesy: czterokrotnie wraz ze swoim zespołem zdobyła Grand Prix Festiwalu Małych Form za sztuki swojego autorstwa. Opublikowała m.in.: zbiorki poezji: Dla was dzieciaki (2002), Skarby z szuflady (2005), Gdy ujrzysz gwiazdę(2005) —oraz Sentymenty (2004) i Między jasnością i czernią (2006) — tomiki poetyckie dla dorosłych. Od jakiegoś czasu pisze też powieści: Niskie drzewa, czy trylogię Córka cieni (spotkanie w KDK w kwietniu 2016).

Tematem spotkania będzie pierwszy tom kolejnej trylogii Ewy zatytułowanej Pochyłe niebo.

ĆMA – to opowieść osadzona w latach 70. ciemnego PRL-u. Bohaterką jest dziewczyna, która dokonując pierwszego dorosłego wyboru, traci szansę na zaplanowane i ustabilizowane życie. Śledząc jej losy, widzimy jak gubi się w uczuciach i ocenach, potyka o własne bardziej, lub mniej przemyślane koncepcje. Niepewność i lęk przed jutrem potęguje jeszcze przytłaczająca atmosfera gierkowskiej Polski.

20.00 Koncert Sławka Uniatowskiego (Amfiteatr, Park Zdrojowy)

 

Tegoroczny Letni Sezon Artystyczny w Konstancinie otworzy Sławek Uniatowski. To wybitny wokalista, multiinstrumentalista oraz autor muzyki i tekstów piosenek. W tym roku otworzy sezon koncertem „Metamorphosis”. Repertuar wokalisty to wyjątkowa mieszanka jazzu, soulu, popu z lekką dawką rytmów brazylijskich. Zabrzmią autorskie kompozycje do tekstów własnych oraz Tomasza Organka, Michała Zabłockiego oraz Janusza Onufrowicza. Usłyszymy piosenki o miłości, przyjaźni, przemijaniu, nadziei i akceptacji samego siebie.

21.30 Potańcówka w altanie

 

Zapraszamy wszystkich miłośników tańca, bo na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nastrojowe „przytulanki” przeplatać się będą z gorącymi rytmami. Nie zabraknie ponadczasowych dancingowych szlagierów i najnowszych hitów, królujących na klubowych parkietach. Świetna zabawa gwarantowana. Potańcówkę w altanie poprowadzi dj.

14.00 – 19.00 Dodatkowe atrakcje

 

 MALOWANIE GRAFFITI (plener)

Street art w parku? Czemu nie? Lokalni street-artowcy stworzą swoje dzieła na specjalnie przygotowanych tablicach ulokowanych między drzewami w pobliżu Hugonówki. Będzie można podziwiać dzieła powstające różnymi technikami graffiti. Przyjdźcie zobaczyć jak nasi writerzy tworzą swoje niesamowicie barwne prace.

WARSZTATY RZEŹBY (Hugonówka)

Zapraszamy na wspólne tworzenie instalacji przestrzennej, która będzie mniejszą kopią willi Hugonówka. Rzeźba będzie alegorią społeczeństwa, w którym każda część wpływa na całą konstrukcję, w tym wypadku społeczności lokalnej, która angażując się w działania prowadzone przez KDK ma kształtuje kulturę. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Warsztaty poprowadzi Michał Mioduszewski – artysta, animator działań kulturalnych o charakterze partycypacyjnym i społecznym.

WARSZTATY PLASTYCZNE – MALOWANIE HUGONÓWKI (plener)

Hugonówka to miejsce gdzie dużo się dzieje, a  swoje pasje mogą realizować młodzi i starsi  mieszkańcy Konstancina i gminy. Teatr, śpiew, nauka gry na instrumentach, nauka rysunku, rzeźba, brydż, planszówki, wystawy, spotkania, literatura – to wszystko w jednym miejscu.

Spróbujemy to namalować podczas plenerowych warsztatów na specjalnie przygotowanej makiecie wnętrza Hugonówki. Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy.

ANIMACJE BALONOWE (plener)

Balloon Duo czyli wędrowny Balonowy Cyrk przemierza Polskę dając różne występy oraz rozrywkę i uśmiech dzieciom. Oprócz tworzenia balonowych zwierzaków-cudaków animatorzy zajmą się także malowaniem dziecięcych twarzy oraz stworzą fabrykę baniek mydlanych.

 

FOTOAKCJA (plener)

5. Urodziny Hugonówki będą doskonałą okazją, by zrobić sobie z jubilatką oryginalne i niepowtarzalne zdjęcie. Zachęcając Was do urodzinowej akcji, przygotujemy na tę okazję zabawne tabliczki, które sprawią, że wasze fotografie będą jedyne w swoim rodzaju. Zapraszamy przed Hugonówkę, a po imprezie opublikujemy najfajniejsze zdjęcia na naszym Facebooku.

WYSTAWA KLUBU FOTOGRAFICZNEGO F8

Klub Fotograficzny f8 powstał we wrześniu 2003 roku. W minionym roku obchodził 15-lecie swojej działalności. To dobry moment, aby przedstawić zainteresowania fotograficzne aktualnych członków Klubu. Z takim właśnie założeniem powstała wystawa, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy. Zdjęcia powstały w różnych miejscach Polski i świata. Różna jest też ich tematyka. Wszystkie fotografie zostały opatrzone tytułem i miejscem ich wykonania. Każdy z autorów zamieścił krótką informację o sobie. Członkami Klubu są ludzie w różnym wieku, różnych profesji, których łączy jedna wspólna pasja – fotografia. To grupa zagorzałych pasjonatów, którzy zajmują się różnymi rodzajami fotografii: makrofotografią, fotografią krajobrazową, przyrodniczą, portretową, reportażową. Od początku działalności przez Klub przewinęła się ponad setka osób. Dzisiaj Klub liczy piętnastu aktywnie działających członków. Na działalność Klubu składają się comiesięczne spotkania w Konstancińskim Domu Kultury „Hugonówka”, na których oglądamy nasze zdjęcia i rozmawiamy o fotografii. Spędzamy również wspólnie czas na plenerach fotograficznych oraz uczestniczymy w różnych lokalnych wydarzeniach, dokumentując je fotograficznie. Staramy się prezentować swoją twórczość otoczeniu. Wielu członków naszego Klubu ma swoje indywidualne osiągnięcia: prezentują swoje prace na wystawach indywidualnych, otrzymują nagrody na ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Kilku posiada własne strony internetowe. Mamy wiele nowych pomysłów na kolejne lata naszej działalności. Zapraszamy do naszego grona wszystkich, którzy pasjonują się fotografią. Dołączcie do nas i rozwijajmy naszą pasję wspólnie.

KONKURS KWIATY POLSKIE – OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU (altana, godz. 16.30-16.45)

W związku z przypadającą w 2019 roku 150. rocznicą urodzin Stanisława Wyspiańskiego Konstanciński Dom Kultury zaprosił uczniów szkół podstawowych oraz  gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym i literackim – Kwiaty polskie.

Zadanie konkursowe polegało na: przygotowaniu pracy plastycznej wykonanej techniką witrażu na podłożu papierowym z wykorzystaniem materiałów tj.: papier, bibuła,  klej, karton, tektura w  formacie A3 albo napisaniu wiersza.

Reklama

5. urodziny Hugonówki komentarze opinie

  • gość 2019-05-23 11:53:42

    Animacje dla najmłodszych, animacje balonowe, a także kącik plastyczny? To i wiele wiele innych znajdziecie na kreatorzyimprez.pl/atrakcje-dla-dzieci/animacje-dla-dzieci/. Firmie zajmującej się od lat organizacją podobnych eventów. Zdejmą z Ciebie stres i obowiązki.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca Sprzedawca/Ekspedient-

Stokrotka Sp. z o. o. – jesteśmy siecią handlową obecną na Polskim rynku od ponad 20 lat. Wypracowaliśmy pozycję jednego z liderów branży..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez itvpiaseczno.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

FIRMA FOTO EXPRESS KUJASZEWSKI VIDEOFILMOWANIE MARIUSZ KUJASZEWSKI z siedzibą w Piaseczno 05-500 , Sierakowskiego 12c

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"