:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Kiedy: 2018-11-11 , godzina: 10:30 | Gdzie: Konstancin-Jeziorna,ul. Mostowa 15

Koncerty, NIEPODLEGŁOŚCI - zdjęcie, fotografia

Z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na obchody z wieloma różnorodnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. W niedzielę, 11 listopada setną rocznicę uświetni tradycyjny już Bieg Niepodległości, Marsz Wolnych Polaków oraz Piknik Patriotyczny w Parku Zdrojowym w pobliżu Hugonówki. Nie zabraknie również koncertów, warsztatów, pokazów kawalerii, spektaklu dla dzieci i przepysznej grochówki. Obchody zwieńczy pokaz fajerwerków, które rozświetlą niebo w pobliżu Hugonówki (Park Ikara). Świętujmy razem‼

Jak co roku obchodzić będziemy w Konstancinie-Jeziornie Święto Niepodległości. W tym roku będzie to wyjątkowe, uroczyste i barwne święto. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Oficjalne obchody i uroczystości

Gminne uroczystości  rozpoczną się o godz. 10.30.  Przedstawiciele konstancińskiego samorządu, radni, zaproszeni goście i delegacje złożą kwiaty przed pomnikami: katyńskim przy ul. Sienkiewicza, poległych żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych AK im. bryg. Czesława Mączyńskiego przy rondzie Jana Pawła II oraz mieszkańców Jeziorny poległych w latach 1918-1921 przy ul. Warszawskiej. Około 11.30 pod Ratuszem nastąpi oficjalne rozpoczęcie uroczystości oraz zamknięcie Kapsuły Czasu.

Biegi, Marsz i Piknik Patriotyczny

O godz. 12.00 spod Ratusza wyruszą Bieg Niepodległości oraz Marsz Wolnych Polaków. Zapisy do biegu w miejscu startu od godz. 10.00. Jego uczestnicy pobiegną ulicami m.in.: Piłsudskiego i Sienkiewicza, do mety w Parku Zdrojowym. W Parku Zdrojowym od godz. 12.00 czekają liczne atrakcje. Będzie pokaz kawaleryjski, występy chórów szkolnych, warsztaty rodzinne, projekcje filmów. Najmłodsi zobaczą bajkę o historii odzyskania niepodległości oraz będą mogli pobiec w specjalnym biegu dla dzieci. A dla każdego będzie porcja wojskowej grochówki. Podczas Pikniku będą także stoiska z towarami regionalnymi, rękodziełami, pamiątkami i upominkami. Po zmroku, ok 18.30 w Tężni solankowej zostanie uruchomiona iluminacja świetlna.

Msza za Ojczyznę

O godz. 17.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP rozpocznie się Msza św. za ojczyznę po której odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Big Band Rondo Konstancin.

Koncert i pokaz sztucznych ogni

Koncert ,,Wolność - kocham i rozumiem” w wykonaniu Konstancińskiego Chóru Kameralnego i Grupy Wokalnej Modulacja rozpocznie się o godz. 19.00 w KDK Hugonówka a po koncercie o 21.00 w Parku Ikara rozbłysną jubileuszowe sztuczne ognie.

PROGRAM

 

ZŁOŻENIE WIEŃCÓW w miejscach pamięci

10.30   Pomnik katyński przy ul. Sienkiewicza

10.45  Pomnik poległych żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych AK im. bryg. Czesława Mączyńskiego przy rondzie Jana Pawła II

11.00  Pomnik mieszkańców Jeziorny poległych w latach 1918-1921 przy ul. Warszawskiej

RATUSZ

11.30  Uroczyste zamknięcie Kapsuły Czasu i przemówienia okolicznościowe

12.00  Bieg Niepodległości i Marsz Wolnych Polaków

PIKNIK PATRIOTYCZNY - Park Zdrojowy, KDK Hugonówka

12.00  Bajka ,,O Ziuku Piłsudskim, czyli odzyskana wolność”– KDK Hugonówka

13.00  Koncert patriotyczny – altana przy Hugonówce, biegi dla dzieci, degustacja grochówki wojskowej   

13.30  Pokaz kawaleryjski – park Ikara

14.00  Warsztaty rodzinne, projekcje filmów, kawiarenka seniora – KDK Hugonówka

14.30  Występy chórów szkolnych: SP nr 1, SP nr 2 – KDK Hugonówka

17.00  Msza św. za Ojczyznę i koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Big Band Rondo Konstancin

– kościół pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Piłsudskiego 54

18.30  Włączenie okolicznościowej iluminacji świetlnej w Tężni solankowej

19.00  Koncert ,,Wolność - kocham i rozumiem” - Konstanciński Chór Kameralny, Grupa Wokalna Modulacja – KDK Hugonówka

21.00  Pokaz sztucznych ogni – park Ikara100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iTVPiaseczno.pl